banner461

CHP Nevşehir Milletvekili Sarıaslan'dan 23 Nisan mesajı

İçişleri Komisyonu Üyesi CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

banner15
CHP Nevşehir Milletvekili Sarıaslan'dan 23 Nisan mesajı
22 Nisan 2021 Perşembe 23:25

banner517
banner134

İçişleri Komisyonu Üyesi CHP Nevşehir Milletvekili Av. Faruk Sarıaslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Sarıaslanmesajında şunları ifade etti;

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki İstiklâl Mücadelesinde dönüm noktası olmuş, Milletimiz, egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu yeni bir devletin ilk adımını atmıştır.Ebediyete kadar hür yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir.

İnanıyoruz ki, hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır.

Bu anlamlı günde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği olan herkesi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılını, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Av. Faruk Sarıaslan
Nevşehir Milletvekili
İçişleri Komisyonu Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.