banner461

Cumhuriyetimizin 96. Yılı Nevşehir’de Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Nevşehir'de de coşkuyla kutlandı.

banner15
Cumhuriyetimizin 96. Yılı Nevşehir’de Coşkuyla Kutlandı
29 Ekim 2019 Salı 13:41

banner134

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimiz Nevşehir'de de coşkuyla kutlandı.

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş,ilk olarak kutlama programı çerçevesinde Valilik Makamında düzenlenen TebrikatTöreni’nde, tebrikleri kabul etti.

Daha sonra Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri, Gazi Stadı’nda devam etti. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, vatandaşların ve bayrama katılan öğrencilerin bayramını kutladı ve protokoldeki yerini alarak, programı izledi.

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitler için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümü münasebetiyle Cumhuriyet Bayramı Mesajının okunmasının ardından Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalarını yaptılar.

Daha sonra kutlama etkinliğine katılan ekiplerin resmigeçit törenini yapmasının ardından, Halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı Jandarma At-Köpek Eğitimi Merkez Komutanlığı’nda (JAKEM) iz takip, devriye, mayın ve bomba arama, doğal afette canlı arama, kurtarma, narkotik ve psikotrop madde arama, keşif ve özel operasyon konularında eğitilen köpeklerin gösterisi ilgiyle izlendi ve Atletizm yarışmaları yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 96. yılına özel; İlkokul, Ortaokul ve Liseler arasında, “Cumhuriyet ve Atatürk” konulu Resim Sergisinde dereceye giren öğrencilere ve Atletizm ve çeşitli branşlarda dereceye giren sporculara Kupa, madalya ve ödülleri, Vali İlhami Aktaş ve protokol tarafından verilmesi ile tören sona erdi.

Törene; Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Cumhuriyet Başsavcısı A. Kürşat Şahin, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Vali Yardımcıları Aydın Abak ile Hasan Erkal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, İl Emniyet Müdür Vekili Emin Çakı, JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın, siyasi parti temsilcileri, İl protokolü, sivil toplum kuruluşu temsilcileri,askeri ve mülki erkan, gaziler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Tören 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.