banner461

Derinkuyu Belediye Başkanı Aksoy’dan Kızılay’a Kurban Bağışı!

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy bu yıl da Kurban Vekaletini Kızılay Nevşehir Şubesine Verdi.

banner15
Derinkuyu Belediye Başkanı Aksoy’dan Kızılay’a Kurban Bağışı!
13 Temmuz 2021 Salı 16:36

banner517
banner134

Kurban Bayramına sayılı günler kala Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy Kızılay’a kurban bağışında bulundu.

'Kurban Bereketi yıl boyu devam etsin. Türkiye hilal olsun.' sloganıyla başlatılan kurban bağışına, Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Türk Kızılay Nevşehir Şubesine kurban bağışında bulundu. Başkan Aksoy, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde tüm hemşehrilerini Kızılay’ın Türkiye genelinde başlattığı kurban bağışı kampanyasına destek olmaya davet etti.

Bağışlarla ilgili açıklamada bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek ; "Tam 153 yıldır ülkemizde ve dünyanın farklı noktalarındaki ihtiyaç sahiplerine milletimizin merhamet elini uzatan Kızılay, son dönemde yaşanan afetler ve pandemi döneminde de yardımlarıyla milyonlara destek oldu, olmaya da devam ediyor. Kurban Bayramı’na az bir zaman kalan bu dönemde de daha çok sofrayı bereketlendirmek için artık geleneksel hale gelen ve sloganı da; “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” olan Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nı yürütüyoruz bu bağlamda bu yıl kurban vekaletlerini Kızılay’a veren sayın Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy‘a çok teşekkür ederim.Kızılay’a vekaletlerini vermek isteyen tüm halkımızı standlarımıza ev şubemize bekliyoruz. 0552 168 18 04 numaralı hattımızı arayıp bu konuda bilgi alabilirsiniz" dedi.

Vekâletle Kurban Kesim Kampanyasını geleneksel hale getiren Kızılay, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla sesleniyor. Hayırsever milletin kurban vekâletleriyle yurt içi ve yurt dışında milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefleyen Kızılay, Kurban bayramının dayanışma ve yardımlaşma ruhunu dünyanın farklı coğrafyalarında da yaşatacak.

Kızılay’ın geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2021 yılında da devam ediyor. “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya başlatan Kızılay, Türkiye dâhil 21 ülkede toplam 180 bini aşkın hisselik kurban kesmeyi hedefliyor.

Yurt içi ile Yurt dışı Kurban Bedeli Tek Fiyat 1050 TL

Kızılay vekâlet bedellerini ise yurt içi ve yurt dışı için 1050 TL olarak belirledi. Yurt dışından vekâlet vermek isteyenler ise 125 Dolar veya 105 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekâletini Kızılay’a verebilecek.

Vekâletle Kurban Kesiminde Kızılay Modeli Örnek Oluyor

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde, son derece hijyenik ortamlarda, vekâlet sahiplerinin isimleri okunarak, Kurban Bayramı’nın ilk üç günü kesilecek. Bu model sayesinde hayırseverler kurban ibadetlerini, amacına ve kuralına uygun olarak yerine getirebilecek. Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.