banner461

Derinkuyu'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'in Derinkuyu İlçesinde de kaymakamlık ve belediye tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı...

banner15
Derinkuyu'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlandı
16 Temmuz 2021 Cuma 15:25

banner517
banner134

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Derinkuyu Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

İlk olarak 15 Temmuz 2021 Perşembe günü Saat 10.00 da, İlçe Kaymakamı Muhammed Yılmaz ve Belediye Başkanı Bülent Aksoy, 15 Temmuz gazimizin baba ocağını ziyaret etti. Daha sonra şehit kabirlerini ziyaret eden Kaymakam Yılmaz ve Başkan Aksoy, burada başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm şehitler için dua etti.

İlçe Kaymakamı Muhammed Yılmaz ve Belediye Başkanı Bülent Aksoy, daha sonra ilçemiz merkez Hakkı Atamulu Kültür Parkında Saat 20.00 da düzenlenen programa katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam eden programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, slayt gösterileri, okunan şiirler,müzik dinletileri ve aşure dağıtımı ile yapıldı.

Aksoy: "Unutmadık, unutturmayacağız"

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, yaptığı konuşmada, 15 Temmuz hain darbe girişimi unutmadıklarını ve unutturmayacaklarını söyledi.

Bundan tam 5 yıl önce içimizdeki hain FETÖ ile dış güçlerin işbirliği devletimize, milletimize, Türkiye Büyük Millet Meclisimize alçakça bir müdahale yapılmak istendiğini vurgulayan Aksoy, "Sayın Cumhurbaşkanımız ve seçilmiş hükümetimiz ile milletvekillerimize yönelik bu hain girişim milletimizin tanka, jete ve bombalara göğsünü siper ederek önlendi.

Bu hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" diye ifade etti.

Program Demokrasi Nöbeti ve Saat 00.13 de okunan selalarla devam etti.

Programa; Derinkuyu Kaymakamı Muhammed Yılmaz ve Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Derinkuyu Cumhuriyet Başsavcısı Ümit İşbecer,  Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, Derinkuyu'dan daire müdürleri, Belediye birim müdürleri, Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ile Şehit Aileleri, Gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Geniş katılımlı anma etkinlikleri, Derinkuyu Kaymakamlığı ve Derinkuyu Belediyesi’nin ev sahipliğinde protokolün ve Derinkuyuluların coşkulu katılımıyla gecenin geç saatlerine kadar sürdü. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.