banner461

Genç Bilaller Ezan Okuma 6. Bölge Finali Nevşehir'de Yapıldı

Anadolu İmam Hatip Lisesi Ve İmam Hatip Ortaokulları Arasındaki "Genç Bilaller" Ezan Okuma Yarışması 6.Bölge Finali İlimiz Nevşehir'de Yapıldı.

banner15
Genç Bilaller Ezan Okuma 6. Bölge Finali Nevşehir'de Yapıldı
26 Mart 2022 Cumartesi 19:52

banner517
banner134

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması 6. Bölge Finali ödül törenine katıldı. RTE Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen törende, Vali Becel, dereceye giren öğrencilere ödüllerini vererek, tebrik etti.

 Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Okulları arasında her yıl düzenlenen ve bu yıl Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması" 6. Bölge Finali programına katılarak dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programa; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir İl Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat, Nevşehir İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, protokol üyeleri, Nevşehir ile birlikte Adana, Hatay, Mersin, Osmaniye, Kayseri, Niğde ve Aksaray illerinden yarışmacılar, davetliler ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşımızın okunması ve Kur'anı Kerim Tilaveti ile başlayan yarışmada açılış konuşmasını İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT yaptı. İl Müdürümüz yaptığı konuşmada;

   Ezan okumanın ve müezzinliğin önemine vurgu yaparak, bunun hayırda bir yarış olduğunu, bu yarışın kaybedeninin olmadığını, bol bol sevabı olduğunu söyledi. Bu öğrencileri yetiştiren idareci, öğretmen ve velilere teşekkür etti.

   İl Müdürümüz Sayın Memet POLAT konuşmasının devamında; bu yarışmaya destek veren Sayın Valimiz İnci Sezer BECEL' e, Milletvekillerimiz Sayın Mustafa AÇIKGÖZ ve Sayın Yücel MENEKŞE' ye, Eğitime Destek Platformu üyesi STK' lara ve desteklerini esirgemeyen herkese şükranlarımızı sunarız, dedi.

Seçici kurul üyelerinin tanıtımından sonra yarışmanın icrasına geçildi. Yaklaşık 2 saat süren yarışma sonucunda dereceler şu şekilde belirlendi:

İmam Hatip Ortaokulları arasında:

Birinci, Mersin Yenişehir İmam Hatip Ortaokulu'ndan; Enes ATEŞ,

İkinci, Hatay Antakya Şehit Mehmet Şenol Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu'ndan; Ahmet Yasin ATEŞ,

Üçüncü, Adana Seyhan 23 Nisan İmam Hatip Ortaokulu'ndan;  Abdurrahman ÜNÜVAR

İmam Hatip Liseleri arasında:

Birinci, Kayseri Melikgazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden; Hüseyin ÖZ,

İkinci, Nevşehir Acıgöl Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden; Mehmet Sabri KAPLAN,

Üçüncü, Aksaray Merkez Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden; Selman DURSUNER,

   Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilere ödülleri, Valimiz Sayın İnci Sezer BECEL, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Semih AKTEKİN ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Memet POLAT tarafından verildi. Ayrıca yarışmaya katılan okulların yöneticilerine ve öğrencilerine İl Millî Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve STK' lar  tarafından günün anısına çeşitli hediyeler verildi.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve protokol konuşmalarıyla başlayan program sonunda “Genç Bilaller” Ezan Okuma Yarışması 6. Bölge Finalinde dereceye giren yarışmacılara ve öğrencilere ödüllerini Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Program, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sonra sona erdi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.