banner461

Göğsünde ay-yıldız, kimliğinde Nevşehir! İşte başarı hikâyesi

Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Down Sendromlu Ramazan Ünlü'nün örnek başarı hikâyesi

banner15
01 Ekim 2022 Cumartesi 21:20

banner134

Millî Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu Türkiye'nin Genç Yıldızları video serisinin bu haftaki konuğu Nevşehir'in gururu, Down Sendromlular Atletizm Dünya Şampiyonası'nda cirit atma dünya ikincisi, 1500 metre yürüyüş yarışmasında ise dünya üçüncüsü olan Nevşehir Özel Eğitim Uygulama Okulu mezun öğrencisi Ramazan Ünlü ve Beden Eğitimi Öğretmeni Tarkan Güney'di. 

Ramazan'ın başarı öyküsünü gelin şimdi birlikte izleyelim;

Göğsünde ay-yıldız, kimliğinde Nevşehir...

Nevşehirli Milli sporcumuz Ramazan Ünlü, Nevşehir ili Ürgüp ilçesine bağlı Bahçeli köyünde 2002 yılında doğdu. 5 çocuklu çiftçi bir ailenin en küçük çocuğu. 2019 yılında başlamış olduğu sporda ilk yılında Türkiye özel sporcular Atletizm yarışmalarında Türkiye 2. Olmuştur. 2021 yılında seçilmiş olduğu milli takım ile İtalya'nın Ferrara kentinde yapılan Down sendromlular atletizm Avrupa şampiyonasında cirit atma dalında  Avrupa 2. Ve 1500 m yürüyüş dalında Avrupa 3. Olmuştur. Şimdi de bu başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Down sendromlular Dünya Şampiyonasında 1500 m'de Dünya 3.'sü oldu.

FİB Haber Merkezi olarak, Nevşehir'imizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden Nevşehirli Milli gurumuz Ramazan Ünlü ve değerli hocası Tarık Güney'i bir kez daha tebrik ediyoruz.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.