banner461

İşte Nevşehir protokolünden Kadir gecesi mesajları...

Nevşehir protokolü, Kadir Gecesi münasebeti ile yayımladıkları mesajlarıyla Nevşehir halkının Mübarek Kadir Gecesini kutladı. İşte Nevşehir protokolünden Kadir gecesi mesajları...

banner15
İşte Nevşehir protokolünden Kadir gecesi mesajları...
27 Nisan 2022 Çarşamba 13:10

banner517
banner134

Nevşehir protokolü, Kadir Gecesi münasebeti ile birer mesaj yayımladı.

Kadir Geceniz mübarek olsun NEVŞEHİR

Bu gece idrak edilecek olan Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Nevşehir Valisi Sezer İnci Becel, tüm İslam sleminin ve Nevşehirlilerin gecesini tebrik etti.

Vali Becel, mesajında, "Mübarek Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde, bin aydan daha hayırlı olan, Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Mükâfatların sınırsız olarak verildiği, kalplerin, duygu ve davranışların her türlü kötülükten arındığı, sevginin herkesi kucaklaması için yeni adımlar atma imkânının bulunduğu Kadir Gecesinin, birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayım.

Bu vesileyle tüm Nevşehirli hemşerilerimin ve İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu özel gecenin ülkemize, İslam âlemine ve bütün insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesini temenni ediyorum." dedi.

Milletvekili Açıkgöz: 'Kadir Gecemiz Mübarek Olsun'

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Kadir gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında şunları ifade etti: 

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan, içerisinde bin aydan hayırlı Kadir Gecesi saklı, bereket ayı olan Ramazan’ı Şerif’in son günlerini yaşadığımız bu muazzam zamanda, Kur’an–ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecemizde; Yüce Allah’a samimiyetle yönelmeli, ilahi affa mazhar olabilmeyi dilemeliyiz. Yüce Yaradan’ın “Kadir Gecesi, bin aydan daha hayırlıdır.” (Kadir, 97/3) ilahi müjdesine mazhar olmayı Allah, hepimize nasip eylesin. Küresel salgınla topyekûn mücadele ettiğimiz bu yıl daKur’an-ı Kerim’i hanelerimizde, teknoloji yardımıyla uzaktan mukabelelerle okuyarak sayısız hatim yapmanın bereketini, huzurunu yaşıyoruz. Bu vesileyle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in ahlakı olan Kur’an ahlakını yaşamımızın her anında tatbik etmeye çalışmalıyız. Hoşgörü ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, yüreklerdeki kin ve nefretin son bulmasına, insanî ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına çaba göstermeliyiz. Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir.

Bu vesile ile vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni tebrik eder, bu kutlu ve bin aydan daha faziletli gecenin Nevşehir’imiz, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam âleminin sağlıklı yarınlarına, birliğine, dirliğine, insanlığın barış ve huzuruna, işgal altındaki mazlum coğrafyaların özgürlüğüne kavuşmasınavesile olmasını; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken sağlık, afiyet ve birlik içerisinde, tüm sevdiklerimizle bizi Ramazan Bayramı’na ulaştırmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Selam ve dua ile… 

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ
AK PARTİ Nevşehir Milletvekili
TBMM Başkanlık Divanı Üyesi

Nevşehir Belediye Başkanı Savran’dan Kadir Gecesi Mesajı

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak bin aydan daha hayırlı olan mübarek bu gecenin bütün insanlığa ve İslam alemine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diledi.

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, yayımladığı mesajında on bir ayın sultanı Mübarek Ramazan-ı Şerif'i uğurlamaya hazırlanırken, Kadir Gecesi'ne erişmenin heyecan ve coşkusunu tüm Müslümanlar olarak hep birlikte yaşadığımızı belirtti.

Allah'ın kelamı olan kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim'in ramazanın kalbi olan bu mübarek gecede inmeye başladığını belirten Savran, Yüce Rabbimizin insanlığa bir rahmet ve umut kapısı olarak bahşettiği bu mübarek gecenin, günahlardan arınma, tövbe edip af dileme zamanı olduğunu söyledi.

Savran şunları kaydetti;

“Bu kutsal gecenin getirdiği esenlik ve selametin, tüm yurdumuzu, milletimizi ve bütün insanlığı çepeçevre kuşatmasını; yeryüzünde sağlık, barış ve huzurun artırmasını temenni ediyorum.  Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden diliyor; tüm Nevşehirli hemşerilerimin Kadir Gecesini tebrik ediyorum.”

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’in Kadir Gecesi Mesajı

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin mesajında; İslam Âlemi için en kutsal zaman dilimlerinden biri olan Kadir Gecesi’ni idrak etmenin huzur ve mutluğunu yaşamaktayız. Rahmeti ve bereketi bol Kadir Gecesi inananlar için hayli mukaddes bir gecedir.

İlahi referanslarda; Kuran-ı Kerimin indirildiği ve ‘bin aydan daha hayırlı’ olduğu bildirilen Kadir Gecesi; İlahi ibadet ve huzur duygularının yoğunlaşmasına, insan fıtratının olgunlaşmasına, toplumsal birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan kültürümüzün müstesna zaman dilimlerindendir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm öğrencilerimizin, üniversitemiz personeli ile ailelerinin ve Nevşehirli hemşehrilerimiz olmak üzere İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik eder;  Milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim.

Başkan Parmaksız Kadir Gecesi Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız Kadir Gecesi Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı. Başkan Parmaksız mesajında şu duygu ve düşünceleri paylaştı; Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının had safhaya ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve sevincini yaşıyoruz. Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel bir gündür.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam Alemi’nin ve Nevşehirli hemşerilerimin Kadir Gecesi’ni kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum.” Dedi.

Borsa Başkanı Salaş'dan Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, ‘Kadir Gecesi’ ile ilgili olarak, “Bu mübarek gecenin tüm insanların gönül dünyalarına ışık saçmasını, vicdanlarını aydınlatmasını diliyor, Rabbimden ülkemizin ve milletimizin selametini diliyorum” dedi.

Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gece olduğunu ifade eden  Başkan İbrahim Salaş, "Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, İslam Alemi'nin ve tüm Nevşehirli hemşerilerimin Kadir Gecesi'ni tebrik eder, bu gecede yapılan duaların birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insanlığın sağlıklı, huzur içinde yaşamasına ve dünya barışının gerçekleşmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim” ifadesini kullandı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kemikkıran’dan Kadir Gecesi mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Kemikkıran mesajında “Kalplerin arınması açısından Kadir Gecesi’ni en güzel şekilde değerlendirirken ülkemizdeki salgının bitmesi ve dünyanın farklı coğrafyalarında zulüm altındaki Müslüman kardeşlerimizin feraha erişmesi için dua etmeyi unutmayalım” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yiğitarslan'ın 'Kadir Gecesi’ mesajı

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan, 'Kadir Gecesi' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türk islam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik eden Merkez İlçe Başkanı Ferit Yiğitarslan, "Kuranı Kerim’in indiği bu mübarek gece, dua, şükür, vicdan muhasebesi için büyük bir fırsattır. Allah’a sığınıp, rahmet ve bereketinden ümidi kesmeden nerede hata yaptığımızı, nerede eksik kaldığımızı, nerede boşluk bıraktığımızı, elbette niyet ve amellerimizi teferruatlı şekilde gözden geçirmeliyiz. Yarın mahşer gününde birbirimizin yüzüne bakacak hal ve durumumuz olması için herkes manevi hazırlığını şimdiden yapmalıdır. Beşeri adaletten kaçmak mümkünse de, ilahi adaletten kurtulmak asla mümkün değildir. Bu düşüncelerle, Büyük Türk milletimizin, Türkİslam aleminin ve yürekli Nevşehirli hemşerilerimin mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Aktürk: “Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.”

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ramazan ayının hazzının Kadir Gecesi ile zirveye taşındığını belirten Başkan Aktürk, “Ramazan ayının manevi anlamda en yoğun duygularla yaşandığı Kadir Gecesi’nin ülkemize, İslam alemine ve dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyor, milletimizin ve Ürgüplü hemşehrilerimin Kadir Gecelerini en içten dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü’ den  Kadir Gecesi Mesajı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü Kadir Gecesi münasebetiyle yayımladığı mesajında; ‘’Dua ve tövbe kapılarının sonuna kadar açıldığı bu müstesna gece; kalplerimizin kötülüklerden arınması, gönül dünyalarımızın aydınlanması, manevi huzurumuzun artması için eşsiz bir imkân ve fırsat sunmaktadır. Yüce Rabbimizin, bin aydan daha hayırlı olduğunu haber verdiği bu gecede, ümmetin birlik ve beraberliği, kardeşliğimizin güçlenerek gelişmesi, insanlığın şu an en büyük tehdidi olan salgının bir an önce bertaraf olması için dua edelim. Ramazan ayının manevi anlamda en yoğun duygularla yaşandığı bu gecenin, ülkemize, İslam Âlemine ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Aziz milletimizin ve Uçhisarlı hemşehrilerimin Kadir Gecelerini en içten dileklerimle kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim’’ ifadelerine yer verdi.

Başkan Bağcı'dan Kadir Gecesi Kutlama Mesajı

Kavak Belediye Başkanı Feridun Bağcı, Mübarek Kadir Gecesini kutladı. Başkan Bağcı mesajında; "Bin aydan hayırlı olan, Yüce Rabb'imizin rahmet ve nur bahşettiği Kadir Gecesi'nin tüm İslam Âlemine hayırlara vesile olmasını dilerim."

Birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirelim  

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Kadir Gecesi münasebetiyle yayınladığı mesajında; "Bu gece dargınlıklara, kırgınlıklara son vermek,nefretin yerine sevgiyi,  saygıyı ,hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği geçerli kılmak için de bize önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Tüm halkımızın, İslam Aleminin, esnaf ve sanatkarımızın Kadir Gecesini kutlarız" diye konuştu.  

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy, Kadir gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Aksoy mesajında; “Hoş Geldin Ya Şehri Ramazan ‘Şifa Ver Ya Şafi’ nidalarıyla karşıladık bu kutlu ayı. Şimdi veda vakti. Bereketi ve mağfiretiyle, gündüzlerini oruçla, gecelerini ibadet ile geçirdiğimiz, evlerimize ve gönüllerimize misafir olan on bir ayın sultanı, bugünlerde bize veda ediyor. Bu kutlu misafiri uğurlamaktan dolayı mahsunuz. Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı Mübarek Ramazanı Şerif’i uğurlamaya hazırlanırken, Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine erişmenin heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Bizi Kadrimizi yücelten en faziletli geceye, Kadir Gecesi’ne tekrar ulaştıran Rabbimize hamdü senalar olsun. Bu duygularla tüm hemşerilerimin, aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesini tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan barış ve huzur içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na da eriştirmesini niyaz ediyorum"

Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyorum  

Gülşehir Belediye Başkanı Av. Fatih Çiftçi, "Dünyanın pek çok yerinde çatışmaların, savaşların ve yıkımların hâkim olduğu, haksızlıkların vicdanımızı yaraladığı son günlerde, idrak edeceğimiz Kadir Gecesi'nin, içerisinde bulunduğumuz Ramazan Ayı'nın ve yaklaşmakta olduğumuz Ramazan bayramının ulvi çağrılarına can-ı gönülden kulak vermek, inancımızın evrensel mesajlarının insanlık için değerini anlamak gerekmektedir. İnanıyorum ki hem ülkemizde hem dünyanın dört bir yanında dua ve temennilerimiz af, mağfiret, insanlık, kardeşlik, dostluk, barış, bolluk ve bereket içindir. Bu vesileyle tüm İslam Âleminin Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, Cenab-ı Allah'tan herkese sağlık, esenlik ve huzur diliyorum" mesajını yayınladı.  

Kadir gecemiz mübarek olsun  

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, tüm İslam Aleminin Kadir gecesini kutladı.  

Başkan Kaya, "Ramazan Ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan Ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu mübarek gecede, dünya genelinde felaketlerle boğuşan bütün insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olmasını içtenlikle diliyor, başta Nevşehirli hemşerilerimiz olmak üzere, Aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini kutluyorum" dedi. 

Kadir gecesi insanlığın huzur, barış ve kurtuluşuna vesile olsun  

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

Başkan Güneş mesajında; "Mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine ulaşmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Yüce Allah’ın tüm insanlığa kurtuluş çağrısı olarak göndermiş olduğu Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, ilahi rahmet ve lütufların bol olduğu bu gecenin tüm insanlık için huzur, barış ve kurtuluşa vesile olmasını diliyor, başta Nevşehirli hemşerilerimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutluyorum" dedi. 

Bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesine ulaşmanın sevincini yaşıyoruz  

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez, Kardeşliğin, dayanışmanın, rahmetin ve bereketin ayı Ramazan'ın son günlerine yaklaşırken bu manevi atmosferi bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesi'ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.  

Gülmez, "Kadir Gecesi kainat kitabının ezeli bir tercümesi olan yüce kitabımız Kur'an-ı Kerimin bu gecede ilk olarak dünya semasına indirilmesidir. En nurlu ve feyizli geceyi Kadir Gecesinde idrak ederiz. Kur'an'da adı geçen tek ay Ramazan ayıdır, tek gece de Kadir Gecesidir. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren mübarek Kadir gecesinin her zaman muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inancım sonsuzdur. Bu mübarek gecenin ufkumuzu ve gönül dünyamızı ebediyen aydınlatması temennisiyle Kadir Gecesi'nin milletimize, Tüm İslam âlemine iyilikler ve güzellikler getirmesini diliyorum" dedi.  

Kadir gecemiz mübarek, dualarınız kabul olsun  

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, "Bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi, Ramazan ayının önemini daha da belirgin kılmaktadır. İnsanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve mekanda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede daha da mayalanacağına ve gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız. Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki; sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyor, yakın ve uzak çevremizde savaş ve şiddetin yerini adalet ve sevginin, barış ve huzurun almasını diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik ediyorum" ifadelerinde bulundu.  

Başkan Ateş'ten Kadir Gecesi mesajı  

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, Kadir Gecesi dolayısıyla bir kutlama mesaj yayınladı. 

Belediye Başkanı Mustafa Ateş mesajında; “Mübarek Ramazan ayının sonuna yaklaşmamızla birlikte, manevi lezzetinin doruğa ulaştığı, af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaktayız. Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum. Rabbim tuttuğumuzu oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin, milletimize, memleketimize ve dünyaya huzur ve esenlik nasip etsin. Tüm dünyayı etkisi altına alan covid-19 salgını ile mücadele eden başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere sahada mücadele eden görevlilerimize güç ve kuvvet versin. Rabbim, Devletimizi, milletimizi, ülkemizi her türlü belalardan korusun, birlik ve beraberliğimizi daim kılsın” ifadelerini kullandı. 

Kadir Gecesi tüm Müminlerin affına vesile olsun  

Nevşehir Ülkü Ocakları Başkanı Musa Şevik, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Başkan Şevik, “Sosyal hayatta dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğun bir şekilde yaşanmasına vesile olan, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, ilahî af ve mağfiret niyazlarını zirveye taşıyan, şükran hislerimizi canlandırarak bizlere yoksulların, çaresizlerin halinden anlama şuuru veren ve “sabır” denilen yüksek ahlakî meziyetimizi geliştiren oruç ibadetiyle geçirdiğimiz rahmet ve bereket mevsimi Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. 

Başkan Kaya'dan Kadir Gecesi kutlama mesajı  

Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Kahraman Kaya, Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; "Bu gece dargınlıklara, kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği geçerli kılmak için de bize önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Bayram havasını da hissetmeye başladığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinin bütün İslam Alemine hayırlara vesile olmasını temenni eder kandillerini en içten dileklerimle kutlarım" diye konuştu.  

Avanos Belediye Başkanı İbaş'tan Kadir Gecesini Kutladı

Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş, "Mübarek Ramazan Ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan Ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu mübarek gecede, yaşadığımız bütün kardeşlerimiz ve felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki ülkelerde yaşayan tüm mazlum insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir". Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu Gecenin Ülkemize, tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum." dedi

Bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını diliyorum  

Memur-Sen İl Başkanı ve Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, "'Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşılırken, bu manevi havayı bin aydan daha hayırlı yapan Kadir Gecesine ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kadir Gecesi feyiz ve bereketi bin aydan daha hayırlı olan bir gecedir. Pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve coşkunun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmanın hüznünü taşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesine kavuşmanın da sevincini yaşıyoruz. Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerinde bulundu.  

Göreme Belediye Başkanı Eren'den Kadir gecesi mesajı

Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, "Yüce Rabbimin Rahmet ve Merhametine Vesile Olması Temennisiyle Kadir Gecenizi Tebrik Eder, Bu Mübarek Gecenin Tüm Milletimize Hayırlar Getirmesini Rabbimden Niyaz Ederim. Bu mübarek gecenin feyzi ülkemize, bereketi hanelerimize, rahmeti tüm kulların üzerine olsun. Kadir Gecemiz Mübarek Olsun."

Tüm İslam Aleminin ve Sağlık çalışanlarımızın gecesi kutlu olsun  

Sağlık-Sen Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Tüm İslam Aleminin ve Sağlık çalışanlarının Kadir Gecesini kutladı.  

Gündüzpolat, "Bin aydan daha hayırlı bu gecenin, bütün insanlığın önce sağlık, güven ve huzur içerisinde daha nice Bayramlara erişmesine vesile olması dileklerimle, tüm Sağlık Çalışanlarımızın ve tüm İslam Aleminin Kadir gecesini kutluyorum" dedi.  

Başkan Eren'den Kadir Gecesi kutlaması  

Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, Mübarek Kadir Gecesini kutladı.  Başkan Eren, "Bizleri yeniden Kadir Gecesi’ne kavuşturan yüce Allah’a hamd olsun. Bu mübarek gecenin tüm İnsanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini Cenâb-ı Allah’tan niyâz ederim" dedi. 

Başkan Çekiç; "Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi kutlu olsun"  

Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, "Mübarek Ramazan Ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Maddi ve manevi pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan Ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır. Bu mübarek gecede, bu güzel Vatanda birlikte yaşadığımız bütün kardeşlerimiz ve felaketlerle boğuşan yakın ve uzak çevremizdeki ülkelerde yaşayan tüm Müslümanlar ve hatta tüm insanlar için sevginin, barışın ve huzurun olması en büyük dileğimizdir". Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz Milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu Gecenin Ülkemize, tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Allah Vatanımıza, Bayrağımıza, Devletimize, Milletimize, Birlik ve Beraberliğimize göz dikenlere fırsat vermesin" diye konuştu.  

Kadir Geceniz mübarek olsun  

Nevşehir İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, "Kadir Gecesi, sema kapılarının ardına kadar açıldığı, insanlığın hidayet rehberi Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, dua ve tövbelerin yaradan katında kabul edildiği, Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in “Kim Kadir Gecesini, faziletine inanarak ve mükâfatını da Cenab-ı Allah’tan umarak ihya ederse, o kimsenin geçmiş günahları bağışlanır.” buyurduğunun nakledildiği müstesna bir gecedir. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin ve tüm İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor, bu gecenin Ülkemize, tüm İslam âlemine ve bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.  

Kadir Gecesi tüm insanlığa hayırlar getirsin  

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, "Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Kadir Gecesi'ni idrak ederken açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu bütün Müslümanların üzerine düşen bir görev ve sorumluluktur. Kadir Gecesi, en faziletli ve kutsal gecelerden biridir. Bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen bu mübarek gecenin hepimizin kalplerine, gönül dünyalarımıza ışık saçmasını, vicdanlarımızı aydınlatmasını, hepimize neşe ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Kadir Gecesinin ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini yürekten temenni ederim" dedi. 

Acıgöl Belediye Başkanı Ertaş'dan Kadir gecesi mesajı

Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Kadir Gecesi vesilesiyle mesaj yayımladı. Başkan Ertaş; Başı rahmet ortası mağfiret sonu günahlardan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakmak üzereyiz. İnşallah bu mübarek aydan ziyadesiyle istifade edebilmişizdir. Yine bu mübarek ayın içinde Kuran-ı Kerimin indirildiği ve içinde kadir gecesi olmayan bin aydan daha hayırlı olan kadir gecesini idrak ediyoruz.

Yüce Rabbim bu müstesna ayın ve bu mübarek gecenin yüzü suyu hürmetine tüm ümmeti ve insanlığı her türlü afetlerden kaza bela ve salgınlardan korusun zalimin zulmü altında olan tüm Müslüman kardeşlerimize yardım eylesin bizleri sağlıklı ve afiyetle nice ramazanlar nice kadir gecelerine eriştirsin İnşallah. Bu vesile Ümmeti Muhammedin kadir gecesini en kalbi duygularla tebrik ediyor dualarda buluşmak dileğiyle sevgi Saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

AK Parti Ürgüp İlçe Başkanı Oğuz Kahraman; Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Başkan Kahraman Mesajında "Birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının en üst seviyeye ulaştığı 11 Ayın Sultanı olan Ramazan Ayı’nın son günlerine yaklaşırken, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne kavuşmuş olmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kadir Gecesi sema kapılarının sonuna kadar açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Dargınlıklara ve kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hakim kılmak için bu gece insanlara önemli fırsatlar sunmaktadır.

Bu münasebetle tüm  Ürgüp'lü hemşerilerimin başta olmak üzere İslam Alemi’nin Mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle tebrik eder, ülkemize ve tüm insanlığa barış, sağlık ve esenlikler getirmesi temennisiyle, saygılar sunarım." dedi.

Kadir Gecemiz mübarek olsun  

 İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı. 

Başkan Özdemir, “Ramazan ayının sonuna yaklaşırken, Yüce Kitabımızda “bin aydan daha hayırlı” olduğu bildirilen Kadir Gecesini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi. 

Başkan Altınışık'tan  kutlama mesajı  

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, Kadir Gecesi nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; "Bu gece dargınlıklara, kırgınlıklara son vermek, nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği geçerli kılmak için de bize önemli fırsatlar sunmaktadır. Bu gece kırık kalpleri onaralım, dostluğu, birliği, beraberliği pekiştirelim. Bayram havasını da hissetmeye başladığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesinin bütün İslam Alemine hayırlara vesile olmasını temenni eder kandillerini en içten dileklerimle kutlarım" diye konuştu.  

Bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olsun  

 Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, "'Arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecelerde ibadetlerimizde, ahlaki yaşantımızda istikrar ve istikametin önemli olduğu bilinmeli, bugünü her gün yaşamaya gayret etmeliyiz. Kırgınlık, dargınlık, kin ve nefretin yerine, sevgiyi, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği egemen kılarak ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum" ifadelerinde bulundu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.