banner461

Kapadokya Roket Takımı'nın "TARIK" isimli roketi fırlatıldı

Nevşehir İl Sanayi Ve Teknoloji Müdürü Yusuf Şahin, Teknofest’2022 Roket Yarışmasında Finale Kalan “Kapadokya Roket Takımı”nı Aksaray’da Yapılan Final Yarışmalarında Yalnız Bırakmadı…

banner15
Kapadokya Roket Takımı'nın "TARIK" isimli roketi fırlatıldı
09 Ağustos 2022 Salı 17:02

banner517
banner134

Gökyüzünün yılmaz gözcülerini üreten TEKNOFEST kapsamında, Aksaray ilinde düzenlenen finallerde Nevşehir'i temsilen yarışan Kapadokya Roket Takımı'nın "TARIK" isimli roketi Tuz Gölü'nde fırlatıldı.

Dünyanın en önemli bilim, teknoloji ve uzay festivalleri arasına giren TEKNOFEST kapsamında düzenlenen “Roket Yarışması”nda finale yükselme başarısı gösteren ve tamamı Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan “Kapadokya Roket Takımı”, tarafından hazırlanan roketler başarıyla fırlatıldı.

Nevşehir İl Sanayi Ve Teknoloji Müdürü Yusuf Şahin, Teknofest’2022 Roket Yarışmasında Finale Kalan “Kapadokya Roket Takımı”nı Aksaray’da Yapılan Final Yarışmalarında Yalnız Bırakmadı…

Nevşehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Yusuf ŞAHİN, bu yıl 5’incisi 521 düzenlenen Teknofest’2022 Roket Yarışmalarında 521 takım arasından Orta İrtifa Kategorisinde finale kalan 41 takım arasında yer alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Elektrik-Elektronik ve Bilgisayar Mühendisliği bölümü öğrencilerinden oluşan Kapadokya Roket Takımının “TARIK” isimli Roketlerinin (Elim bir kazada kaybettiğimiz Nevşehir'li Uçak Mühendisi, BAYKAR çalışanı Tarık KESEKCİ'ye ithafen) atış anında takımın yanında yer alarak onlara destek oldu.

 

Şahin yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin teknoloji üreten bir ülkeye dönüşmesini hedefleyen TEKNOFEST yarışmalarında ilimizi başarıyla temsil eden Kapadokya Roket Takımı bugün Aksaray Tuz Gölü’nde gerçekleştirilen Roket Yarışması finallerinde “TARIK” ismini verdikleri Roketleri ile başarılı bir atış gerçekleştirdiler.

Biz de bugün Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK ve Roketsan Genel Müdürü Sayın Murat İKİNCİ ve diğer protokol üyeleri ile birlikte bu heyecanın bir parçası olduk. Roketsan yetkilileri tarafından yapılacak değerlendirmelerden sonra finale katılan 41 takım arasında dereceye gireceklerine yürekten inanıyoruz. Yarınlarımızın mimarı, geleceğin Tarık KESEKCİ’leri, Selçuk BAYRAKTAR’ları, Teknofest kuşağı genç kardeşlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu vesileyle de Selçuk BAYRAKTAR’ın yakın çalışma arkadaşlarından Uçak Mühendisi Nevşehir’li hemşerimiz, gururumuz Uçak Mühendisi Tarık KESEKCİ’yi bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi.

 

KAPADOKYA ROKET TAKIMI :

Danışman – Doç. Dr. Suad BAŞBUĞ
Takım Kaptanı – Serhat ÖZDEMİR
Mertcan KAPUCU
Buğra ARSLAN
Zilan BARIŞ
Caner MASTAN
Fatma Sinem GÖKDOĞAN
Cengizhan KAYA


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.