banner461

Kozaklı'da Hacıfakılı kapalı sistem sulama tesisi tamamlandı ...

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından Kozaklı ilçesine kazandırılan "Hacıfakılı Bentten Kapalı Sistem Sulama Projesi" Tamamlandı ...

banner15
Kozaklı'da Hacıfakılı kapalı sistem sulama tesisi tamamlandı ...
05 Ağustos 2022 Cuma 11:30

banner517
banner134

Nevşehir İl Özel İdaresi Tarım ve modern sulama sistemlerinde ilimiz Nevşehir’i daha ilerilere taşımak için bütün hızıyla çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda Konya Ovası Projesi (KOP) tarafından desteklenen sulama projeleri ile köy halkı ve çiftçisine umut olmaya devam ediyor.

Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi tarafından Kozaklı ilçesine kazandırılan kartlı otomasyon sistemine dayalı “Hacıfakılı Bentten Kapalı Sistem Sulama Projesi" tamamlanarak sulamaya açıldı.

Sevdamız Nevşehir için çalışıyoruz...

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, yaptığı açıklamasında; "Kozaklı/ Hacıfakılı Köyümüz yıllardır beklenen yeni sulama sistemine kavuştu! Sevdamız Nevşehir’imize, Kozaklı’mıza hayırlı olsun." dedi. 

Milletvekili Açıkgöz açıklamasında şunları ifade etti; "Kozaklı/Hacıfakılı Köyü tarım arazilerinde yetiştirilen hububat, şekerpancarı ve yonca üretiminde kullanılmak üzere kapalı sistem sulama sistemi projesi tamamlanmıştır.  (Konya Ovası Projesi (KOP) destekli projenin ödeneği  7.864.676,09 ₺’dir.)

Bu projenin tamamlanması ile birlikte Bağlıca Deresi suyunun kaynaktan kapalı sistemle tarım arazilerine aktarılması ve Köylülerimizin eskiye oranla hububat, şekerpancarı ve yonca üretiminde yıllık 3.000.000,00₺ daha fazla gelir elde etmesi hedeflenmektedir. 

Nevşehir Özel İdaremizin projesi olarak KOP tarafından onaylanarak tamamlanan sulama projemiz Sevdamız Nevşehir’imize, Kozaklı’mıza ve Hacıfakılı Köylülerimize Hayırlı Olsun…Emeği geçenlere teşekkür ediyorum." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.