banner461

Marketlerde ped satışı yasak mı? İşte cevabı

Tam kapanma döneminde uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında bazı marketlerde Hijyenik pedlerin yasak olduğu gerekçesi ile satışının yapılmaması tepki çekti. İçişleri Bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı.

banner15
Marketlerde ped satışı yasak mı? İşte cevabı
10 Mayıs 2021 Pazartesi 17:34

banner517
banner134

Tam kapanma döneminde uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında marketlerde bazı ürünlerin satışlarına yasak getirildi. Bazı marketlerde ped satışlarınında yasak olduğu uyarıları asıldığı görüntüler sosyal medyada tepki çekti. İçişleri Bakanlığı konu ile ilgili açıklama yaptı.
 

Tam kapanma döneminde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar dışındaki ürünlerin satışının yasaklanmasının ardından bazı marketler ped satışının yasaklandığı uyarıları ile satışları durdurdu.

Tam kapanma yasakları kapsamında marketlerde satılabilecek ürünlere sınırlama getirildi. Bazı marketlerde ped ve hijyenik ürünler reyonlarını da kapatarak satışları durdurdu. Sosyal medyada da tepki çeken konu ile ilgili Bakanlık açıklama yaptı.

BAKANLIK: YASAK YOK
Hürriyet'ten Ece Çelik'in haberine göre, Konuşmamız Gerek Platformu Başkanı İlayda Eskitaşçıoğlu, "Genelge metninin hiçbir yerinde menstürel ürünler geçmediği için dev bir kafa karışıklığı yaşanıyor. Hijyenik ped, tampon gibi ürünler lüks kozmetik ürünü değil, temel ihtiyaçtır. Satış yasağının uygulanmaması gerekir" dedi.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri de pedlerin hijyenik madde kategorisine girdiğini belirterek, "Öyle bir yasak yok" değerlendirmesinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.