banner461

Mavi Mimarlık Mühendislik'ten İYİ Parti ve CHP'nin iddiasına cevap

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay ve CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'in Mavi Mimarlık Mühendislik firması hakkındaki iddialarına ilişkin Mavi Mimarlık Mühendislik firmasından yazılı açıklama geldi.

banner15
Mavi Mimarlık Mühendislik'ten İYİ Parti ve CHP'nin iddiasına cevap
09 Haziran 2021 Çarşamba 13:05

banner517
banner134

Mavi Mimarlık Mühendislik yaptığı yazılı basın açıklaması ile İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay ve CHP Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez'in iddialarına cevap verdi. 

İşte o açıklama;

İyi Siyaset, Halk İçin Siyaset Çamur Atmak, Yalan Söylemek Midir?

Mavi Mimarlık ve Mühendislik Nevşehir Ticaret Odası’na bağlı bir kurum olarak Nevşehir ve ilçelerindeki kamu ihalelerine katılarak hangi kanunu çiğnemiş olabilir?

Nevşehir’de doğup büyümüş, burada vergi veren bir kişinin Nevşehirli olmadığı iddiası ile neyi amaçlıyorsunuz? Nevşehir halkını hangi ölçülerle bölebiliyorsunuz? Elinizde anayasa dışında bir ölçü mü var, bunun aleni bir ırkçılık olduğunu bilmiyor musunuz? 

Söz konusu ihalelerde katılımcıların teklifleri hakkında en ufak bir bilginiz var mı? Varsa bile isteye hukuki bir süreci kanunsuz göstermekle elinize ne geçeceğini sanıyorsunuz?

Belediye tarafından ihale edilen bir işin ödemelerinin kanuni yollarla yapılacağını bildiğinizi varsayarak, şirketimizin bu ihaleler karşılığında aldığı ödemeleri ve bu paranın harcama şeklini istediğiniz zaman -hiçbir hukuki mecburiyetimiz olmamasına rağmen- önünüze koymaya hazırız.

Bu ihalelerde fazladan para alınmışsa, alınan paralar herhangi bir belediye yetkilisine ulaştırılmışsa kanunun verdiği her türlü cezaya açığız. Ancak böyle bir şey olmamışsa iftira atanlar utanıp, halka yalan söylediklerini bir basın toplantısıyla söyleyebilecekler midir? Yoksa utanmazlıkla görevlerine devam edebileceklerini mi zannediyorlar?

İyi olduklarını zannedenler, halk için uğraştıklarını iddia edenler, Ürgüp’teki arsa ihalelerinde kimin hangi arsayı hangi fiyata aldığını, muammen bedel ile gerçekleşen satış rakamı arasındaki farkı neden açıklayamıyor? Herkese açık bu satış işleminde belediye ve halkımız zarara uğratılmışsa neden dava açmıyorlar?

Bu arsalar daha fazla eder diyorlarsa dürüstçe bunu ilan ettikleri takdirde, aradaki farkı belediyeye vermek kaydıyla arsaları kendilerine satma teklifimizi değerlendirmek isterler mi? Böylece hem kendileri hem de belediye kazanabilir. İyi olmanın ve halkçılığın namusu gereği yapacaklarını merakla bekliyoruz.

“İmam Hatip menşe’li” “Nevşehirli olmayan biri” gibi nefret ifadeleri ülkemizi yönetmeye talip olanların dili midir?

            Türkiye’yi yönetmeye talip olan partilerin il başkanları ülkede her ilin kendi ihalesine girmesi gerektiğine gerçekten inanıyor olabilir mi? Ne yapacaksınız, ilimiz dışındaki Nevşehirlileri ve firmalarını geri mi çağıracaksınız? Nasıl bu kadar düşüncesizce konuşabiliyorsunuz?

Yaptığımız işlerde malzeme alımının ne kadarı ilimiz içindeki esnaftan ne kadarı civar illerden gerçekleştiği muhasebe kayıtları ve banka hesaplarımızdan izlenebilir. Görmek ister misiniz?

İhale tecrübesi bizden çok daha iyi olan değerli il başkanı, bütün ihalelerimiz, tekliflerimizi, kar oranımızı ve dahi hesaplarımızı incelemekte özgürdür! Kendisi bu işleri unutmuşsa bildiği tanıdığı kişi ya da firmalardan yardım alarak bu ihalelerde fahiş fiyat tespit edebilecekse kapımız açık. Tek şartımız iddia ettiği kanunsuzlukları bulamadığında bunu çıkıp açıklaması ve istifa etmesidir. Böylece halka hizmetin yalan ve iftirayla yapılamayacağını kanıtlamak gibi tarihsel bir görevi yerine getirmiş olacaktır.

NEVŞEHİR HALKINA VE ÜLKE KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA

"Mavi Mimarlık Mühendislik"


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.