banner461

Milletvekili Açıkgöz, "Mevlid-i Nebi Gecemiz Mübarek Olsun"

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

banner15
Milletvekili Açıkgöz, "Mevlid-i Nebi Gecemiz Mübarek Olsun"
07 Ekim 2022 Cuma 09:06

banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Açıkgöz mesajında, “Ey Muhammed! Biz, seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ, 21/107) müjdesini bizlere ileten, âlemlere bir uyarıcı olarak gönderilen, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’ya selam ve salat ederiz.

Leyle-i Mevlid Gecemiz dünyanın nurlandığı bir gecedir. Allah inancı unutulan, insanlığın korkunç ve karanlık bir duruma düştüğü, dünyanın yaşanmaz hale geldiği bir vakitte; en büyük rehberimiz, insanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük peygamber olan, hak ve hakikatin temsilcisi Muhammed (sav)’in doğmuş olduğu zamanda;. Hz. Peygamberimizin doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için çok hayırlı ve mübarek bir başlangıç olmuştur. Peygamberimizin dünyaya gelmesi ve ona peygamberlik vahiy edilmesinden sonra tebliğ ettiği İslâm dini ile insanlık aydınlandı, tek Allah inancı ile kalpler huzura erdi. Allah ve Resulü’ne inanan toplumlar gerçek huzura kavuştu. Peygamberimizi anmak, anlamak, onun çağları aşan mesajlarını insanlıkla buluşturmak ve vefa duygusunu pekiştirmek için kutlanan Mevlid-i Nebi haftamızı da iyi idrak ederek günleri ve geceleri en güzel şekliyle ihya etmeliyiz.

Peygamber Efendimiz; ırk, dil, renk, coğrafya ayrımı gözetmeksizin hepimizi aynı Allah’a, aynı Kur’an’a, aynı peygambere inanan, aynı secdeye baş koyan, aynı kıblede istikameti bulan din kardeşleri olarak ilan etti. Yüce Allah’ın, insanlara aydınlatıcı olarak gönderdiği Peygamberimiz, bizlere kulluğu, insanca yaşamayı, ahlakı, vefayı, merhameti, şefkati, vicdanı, insafı, affı, sabrı ve hoşgörüyü öğretti.

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim ve sünnet-i seniyye ışığında kurulan güçlü aile yapımız bizim huzura erdiğimiz yerdir. Güçlü aile yapımızı korumak suretiyle, çirkin, garip, ahlaksız akımlar karşısında Müslüman duruşu hepimizin sorumluluğudur. Ailelerimizi ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızı tüm kötülüklerin anası olan içkiden, kumardan, uyuşturucudan, her türlü ahlaksızlıktan korumaya devam edeceğiz.

Batı’da yükselen İslam ve aile karşıtlığı, tüm kutsallarımıza yönelik saldırıya dönüşmüştür. Şu gayet iyi bilinmelidir ki hak davada geri durmadık, durmayacağız. İslam dini barış, hoşgörü, kardeşlik ve huzur içerisinde yaşama dinidir. İslamiyet’in sancaktarı Türkiye yekvücut olarak, tüm dünyadaki Müslüman kardeşlerimizin her daim yanındadır.

Terörle haklı ve kararlı mücadelemizde de aynı imanla, inançla canları pahasına aziz vatanımızı koruyan kahraman Mehmetçik’imizden, aziz milletimizden, ay yıldızlı al bayrağımıza kanlarıyla renk veren isimleri bilinen ve bilinmeyen tüm kahraman şehitlerimizden, fedakâr gazilerimizden Allah, razı olsun. Bu vesileyle; ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birliği ve bütünlüğü uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan, kahraman şehitlerimizi rahmet; fedakâr gazilerimizi minnet ve şükran duygularımla yâd ediyorum.

Bu mübarek gün ve gece, salgın hastalıklarla, savaşlarla, açlıkla, yoklukla zor günler geçiren dünyada; gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde gönül coğrafyalarımızda, insanlığın vicdanında yeniden bir uyanışa vesile olmasını temenni eder, Mevlid-i Nebi Gecemizi ve bu yılki teması “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” olan, insanların gönlünü kazanarak tebliğe çok değer veren Peygamber Efendimiz, bizim için en güzel örnektir. Milli ve manevi değerlere sahip; Kur’an ve  sünnet ışığında, vatana ve millete hayırlı hizmetler edecek nesiller yetişmesine de vesile olması dileğiyle Mevlid-i Nebi Haftamızı en kalbi duygularımla kutlarım.

Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) Efendimize, Al ve Ashabına salat-u selam eyler, ortak dualarda buluşmayı temenni ederim.

Selam ve dua ile…

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.