banner461

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'dan Kızılay'a Kurban Bağışı

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Türk Kızılayı’nın geleneksel hale getirdiği ‘Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na yaptığı bağışla destek verdi.

banner15
Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'dan Kızılay'a Kurban Bağışı
29 Temmuz 2020 Çarşamba 21:00

banner517
banner134

Türk Kızılayı Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni makamında konuk eden Başkan Arı, kurban vekâletini Türk Kızılay’ına verdi.

Türk Kızılayı Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek ve beraberindeki heyet, “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla sürdürülen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Başkan Arı, Türk Kızılayı’nın geleneksel hale getirdiği ‘Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’na bu yıl da yaptığı bağışla destek verdi.

Türk Kızılayı’nın Türkiye genelinde ve dünya çapında sürdürdüğü iyilikleri takdirle izlediklerini belirten Başkan Arı, “Türkiye’nin merhamet eli olan Kızılay, hayırseverlerin yaptığı bağışlarla kesilen kurban etlerini yıl boyunca yardım bekleyen mazlum ve mağdurlara ulaştırıyor.

Ülkemizde ve dünyanın dört bir yanında zor zamanlarda insanlara umut olan, merhametin sembolü Türk Kızılayı bu kapsamda önemli bir görev yürütüyor.” dedi.

Türk Kızılayı’na verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Rasim Arı’ya teşekkür eden Kızılay Şube Başkanı Civelek ise, ‘Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası’nın 2007 yılından beri devam ettiğini belirterek bu yıl “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganı ile gerçekleştirilen kampanyaya tüm Nevşehirlileri davet etti.

Civelek, vekâlet sahiplerinden aldıkları kurban bağışlarının Türk Kızılayı’nın kombine tesislerinde kesildiğini ve daha sonra 800 gramlık konserveler haline ihtiyaç sahiplerine yıl boyunca dağıtıldığını sözlerine ekledi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.