banner461

Nevşehir'de 12 Eylül Darbesi şehitleri düzenlenen programla anıldı

Nevşehir Ülkü Ocakları tarafından 12 Eylül Darbesinin yıl dönümünde Ülkücü Şehitleri Anma Programı düzenlendi.

banner15
Nevşehir'de 12 Eylül Darbesi şehitleri düzenlenen programla anıldı
14 Eylül 2022 Çarşamba 14:14

banner517
banner134

12 Eylül 1980 darbesinin ardından yapılan hukuksuz yargılamalarla mahkum ve şehit olan ülkücüler darbenin 42. yıl dönümünde Nevşehir Ülkü Ocakları’nın düzenlediği Ülkücü Şehitleri anma programında anıldı.

12 Eylül 1980 darbesinin 42. Yılında , Nevşehir Ülkü Ocakları’nın anma programına, Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Musa Şevik ve İlçe yöneticilerinin yanı sıra,  MHP Nevşehir İl Başkanı İlhan Kaya, Nevşehir 25. Dönem Milletvekili Mehmet Varol, Kavak Belediye Başkanı Feridun Bağcı, Önceki Dönem MHP İl Başkanları, Ülkü Ocakları Başkanları ile ülkücü camianın önde gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Binası terasında düzenlenen Ülkücü Şehitleri anma programında, Cennet Mekan Başbuğ Alparslan Türkeş ve Ülkücü Şehitler için Kuran-ı Kerim okutuldu ve ruhlarına dualar gönderildi. Vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve milliyetçi Türkiye ülküsü için canını ortaya koyan şehitler anılırken Nevşehirli Ülkücüler duygulu anlar yaşadı.

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Musa Şevik, Ülkü Şehitlerini anarken programa katılan Ülküdaşlarına yaptığı konuşmada, Ülkü Şehitler gibi göz kırpmadan vatan için mücadele edecek, Türklük gurur ve şuuru ile İslam ahlak ve fazileti ile donanmış nesiller yetiştirme gayretinde olduklarını belirtti.

Şevik, “Uzun yıllardır taşlı ve dikenli yollardan geçerek mücadelemizi bu günlere getiren başta Cennet Mekan Başbuğumuz Merhum Alparslan Türkeş olmak üzere tüm ülkücü şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bizler onların yolunda, Başbuğumuzun işaret ettiği gibi “hepimiz birer Türk bayrağı olarak lekelenmeden, kirlenmeden, düşmeden” yolumuzda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

“Ahmet Kerse, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemur, Cevdet Karakaş, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, Selçuk Duracık ve daha nice binlerce ülkü eri, ülkü şehidi unutulmaz, unutulamaz.”

Liderimiz Devlet Bahçeli

12 Eylül Unutmak Tükenmektir!" ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.