banner461

Nevşehir'de 23 Nisan böyle kutlandı...

Nevşehir’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

banner15
23 Nisan 2022 Cumartesi 23:55

banner517
banner134

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 102. yıl dönümü Nevşehir'de coşkuyla kutlandı.

Koronavirüs salgını nedeniyle 2 yıldır sönük geçen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu sene tüm Nevşehir il genelinde coşkuyla kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nevşehir Valiliği koordinesinde Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir dizi etkinlikle kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başlayan program, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 2 Nolu Çim sahasında devam etti.

Burada düzenlenen törene; Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutan Kurmay Albay Bahittin Murat Yakın, protokol üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2 nolu Futbol Sahası'ndaki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Öğrenciler tarafından ritim, dans ve halk oyunu gösterisi sunuldu, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı'nda eğitilen köpek ve eğiticisinin gösterisi izlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Polat’ın günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşma, öğrenciler tarafından okunan şiir, dans, halk oyunları ve jimnastik gösterimleriyle birlikte Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığı’nın eğitimli köpek gösterisi ile başladı.

Tören,  satranç turnuvası, şiir ve öykü yazma, halı saha futbol turnuvası, yöresel oyunlardan çuval yarışı, yumurta taşıma ve halat çekme yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin ve protokol üyeleri tarafından verilmesiyle sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.