banner461

Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü kutlandı

Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı.

banner15
Nevşehir'de 24 Kasım Öğretmenler günü kutlandı
24 Kasım 2021 Çarşamba 13:41

banner517
banner134

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi( TBMM) tarafından verilen Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği gün olan  ve  24 Kasım 1981 yılından beri de her 24 Kasım günü kutlanan Öğretmenler Günü ,Nevşehir’de düzenlenen törenle kutlandı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir tarafından Nevşehir Valiliği önünde bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Daha sonra Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamasına Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan, Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Nevşehir İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın,  Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanı Jandarma Albay İlyas Uysal, STK temsilcileri, kurum amirleri ve daire müdürleri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  

Öğretmenler Günü kutlaması ilk olarak Atatürk ve tüm şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlandı.

Programda tüm öğretmenlerin günlerini kutlayan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, "Yarınlarımızın ümidi çocuklarımızın, sorumluluk sahibi nesiller olarak yetişmesi için görevini fedakarca ifa eden öğretmenlerimizin hakkı ödenemez. Üstlendikleri sorumlulukla istikbalimizin mimari olmuş ve her mesleği kalemlerinden çıkarmışlardır. Böyle bir camianın mensubu olmanın gurur ve onurunu öğretmenlerimizle birlikte yaşıyoruz." dedi.

Nevşehir H. Lütfü Pamukçu Ortaokul öğrencisi Ayşe Yalap tarafından "Öğretmenim" adlı şiirin okunmasının ardından emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Vali İnci Sezer Becel tarafından takdim edilirken, mesleğe yeni başlayan öğretmenler için yemin töreni düzenlendi.

Etkinlik, oratoryo gösterisinin ardından sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.