banner461

Nevşehir'de cami minaresinin kurşun kaplamaları rüzgardan söküldü

Nevşehir'de rüzgarın şiddetine dayanamayan bir camii minaresinin en üst kısmındaki kurşun kaplamalar şiddetli rüzgar nedeniyle yerinden söküldü.

banner15
Nevşehir'de cami minaresinin kurşun kaplamaları rüzgardan söküldü
02 Aralık 2021 Perşembe 13:20

banner517
banner134

Rüzgar hızının yer yer 100 kilometreye çıktığı Nevşehir'de rüzgarın şiddetine dayanamayan Hacı Nasuh Ağa camii minaresinin en üst kısmındaki kurşun kaplamalar şiddetli rüzgar nedeniyle yerinden söküldü. 

Aşırı fırtına ve rüzgar Nevşehir merkez Herikli Mahallesi'ndeki Hacı Nasuh Ağa camii minaresinin külah kısmındaki kurşun ve tahtaların yere düşmesine neden oldu.
Caminin çatı ve ihata duvarında hasara neden oldu. 

Minarenin tepesinden yere düşen kurşun kaplamaları mahalle sakinleri fark etti. Haber verilmesi üzerine olay yerine Nevşehir Belediyesi ekipleri sevk edilirken, İl Müftülüğüde işlem başlattı. Belediye ekipleri ise güvenlik önlemi olarak saat:17:30 itibarı ile yolu trafiğe kapattı. Şu an camii minaresinin üstündeki büyük bir parça yerinden oynamış ve rüzgarla beraber sallanıyor.

Tarihi camiide yaşanan zararın tespit çalışmaları için Vakıflardan gelecek heyet bekleniyor.

Vatandaşlarımız Aman 'DİKKAT!'

Heran düşme tehlikesi yaşanabileceği için bu mevkiide oturan veya buradan geçecek gerek insanların, gerekse arabaların parçaların düşme riski olan yerde dikkatli olması gerekiyor. 

"Mahalle sakinleri bu bölgeden mümkünse araç ve yaya olarak uzak dursunlar."


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.