banner461

Nevşehir'de çocuklar bugün 'pony' atlarına bindi

Nevşehir Belediyesi ile Türkiye Jokey Kulübü’nün işbirliğinde gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamında pony cinsi minik atlar Nevşehir'e geldi.

banner15
Nevşehir'de çocuklar bugün 'pony' atlarına bindi
08 Ağustos 2022 Pazartesi 19:15

banner517
banner134

Nevşehir Belediyesi ile Türkiye Jokey Kulübü (TJK) iş birliğinde düzenlenen  ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ isimli proje çerçevesinde Kayaşehir’de e atlara binen çocuklar unutamayacakları bir deneyim yaşadılar.

Nevşehir Belediyesi, çocuklara küçük yaşta at sevgisini aşılamak için Türkiye Jokey Kulübü tarafından her yıl düzenlenen ‘Pony Club Şehrinize Geliyor’ isimli projeyi Nevşehir’de  misafir etti. Etkinlik için Kayaşehir’de buluşan çocuklar uzman eğiticilerin kontrolünde diğer at ırklarına göre boyları küçük olan ‘Pony’ cinsi atlara bindi. Burada çocuklara at binme eğitimi ve sürüş teknikleri anlatıldı. Çocuklar ve aileleri eğlenceli bir gün geçirdi ve unutamayacakları bir at binme tecrübesi yaşadı.Etkinlik sırasında Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü görevlilerince çocuklar için yüz boyamada yapıldı.

TJK görevlisi Adil Yıldız, yaptığı açıklamada güzel atlar diyarı olarak bilinen Kapadokya'da düzenledikleri etkinliğin iki gün süreceğini belirterek, "Türkiye Jokey Kulübünün çocuklara bir armağanı olarak her ilde çocuklara at sevgisini öğretmeye çalışıyoruz. Çocuklar, hem eğlensin hem sevsin diye etkinlik düzenliyoruz. Çocukların özgüvenlerinin gelişmesine fayda sağlıyor. Bu yıl temmuz ayında başladık. İllerde günlük yaklaşık 300 çocuk ata biniyor." dedi.

Parkurda atla gezinti yapan çocuklardan Amine Taran da daha önce de ata bindiğini, binicilikten keyif aldığını söyledi.

Berra Tümtürk ise ilk kez ata dokunduğunu, at sırtında dolaşmanın kendisini mutlu ettiğini belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.