banner461

Nevşehir'de flaş karar! Marketlerdeki o yasak kaldırıldı

Nevşehir'de bir süre önce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından tam kapanma sürecinde alınan ve marketlerde gıda ve temizlik dışı bazı ürünlerin satışına izin verilmemesini içeren kararın iptal edildiği duyuruldu.

banner15
Nevşehir'de flaş karar! Marketlerdeki o yasak kaldırıldı
03 Mayıs 2021 Pazartesi 16:45

banner517
banner134

Nevşehir'de bir süre önce İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan ve marketlerde inşaat malzemesi, tekstil, çanta ve ayakkabı, halı, mobilya, elektronik ürünler, beyaz eşya ve klima, kırtasiye, otomotiv, zücaciye, hırdavat ve giyeceklerin satışına izin verilmemesini içeren kararın iptal edildiği duyuruldu.

Nevşehir Valiliği İlgili kararın iptaline ilişkin şu paylaşımda bulundu ;

T.C.
NEVŞEHİR VALİLİĞİ
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI
KARAR TARİHİ : 02/05/2021
KARAR NO : 2021/24
GÜNDEM : Koronavirüs Tedbirleri/ Covid–19 (2021/22 Nolu karara ek karar Hk.)
İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzun 29.04.2021 tarih ve 2021/22 nolu kararı ile alınan tedbirlerden, ”….marketlerin ayakkabı, kırtasiye, züccaciye, hırdavat ve giyecek satışı yapan reyonlarının veya bunların bulunduğu katların 30.04.2021 tarihinden itibaren sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde ve hafta sonları satışa kapatılmasına” kısıtlamasının kaldırılmasına, Oy birliğiyle karar verilmiştir.

Nevşehir Esnafı  İPTAL Kararına Tepki Gösterdi

Nevşehirli esnaflarımız alınan iptal kararıyla ilgili olarak "Bu uygulama haksız rekabet ortamı doğuran, bir yıldan fazla bir süredir iş yapamadığı için sıkıntı içerisinde olan esnaf ve sanatkarlarımızı mağdur eden büyük bir darbedir. İçerisinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında esnaf ve sanatkarlarımıza karşı uygulanan bu haksız rekabetin bir an önce giderilmesi talebimizin ve haksız rekabetin durdurulmasını hükümetimizden ivedilikle talep ediyoruz" sözleriyle tepkilerini dile getirdiler.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.