banner461

Nevşehir'de Gazilerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenledi.

Nevşehir Valiliğince 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gazilerimiz onuruna yemek verildi.

banner15
Nevşehir'de Gazilerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenledi.
19 Eylül 2021 Pazar 23:55

banner517
banner134

Nevşehir Valiliğince 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gazilerimiz onuruna yemek verildi.

Crowne Plaza’da düzenlenen yemeğe Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, Belediye Başkan Vekili Nafiz Dirikoç, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Bahattin Murat Yakın,AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Şener, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İl Temsilcisi Zeki Didinmez, Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanı Ramazan Çiftci ve Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği Başkanı İhsan Biçkin’in yanı sıra gaziler, şehit ve gazi yakınları ve daire müdürleri katıldı.

Gaziler gününü en içten duyguları ile kutlayan Vali Becel, yaşadığımız coğrafyanın vatana dönüşmesinin şehit ve gazilerimizin verdikleri mücadele ile olduğunu söyledi.

Vali Becel, “Yaşayan şehit saydığımız gazilerimiz, vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir.” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de konuşmasında; "Bayrağımıza al rengini veren birbirinden kıymetli gazilerimizle 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle bir aradayız. 

Kahramanlık destanımızı; ‘Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz.' düsturuyla yazan yiğitlerimize selam olsun. 

Ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin istiklali uğrunda canlarını hiçe sayarak ölüme koşan, bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kahraman şehitlerimize rahmet diliyor ve fedakar gazilerimize de 19Eylül Gaziler Günü’nde bir kez daha minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum. ‪ Bu mukaddes toprakları bize emanet eden, kanıyla canıyla bu toprakları bizlere vatan kılan kahramanlarımızı minnetle yâd ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’e millet olarak İstiklal mücadelemizdeki  liderliğinden dolayı “Gazi” unvanı verilişinin yıl dönümünü ve fedakar gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum." dedi.

Yemeğin ardından Gazi ve şehit yakınlarının masalarını tek tek ziyaret eden Vali Becel, Milletvekilleri Açıkgöz, Menekşe ve İl Başkanı Kemikkıran ailelerle sohbet ederek, istek ve taleplerini dinledi.

Düzenlenen yemek, Vali Becel, Milletvekilleri Açıkgöz ve Menekşe'nin konuşmaları ve gazilerimizle çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.