banner461

Nevşehir'de genç avukat cübbe giyerek ruhsatını aldı

Nevşehir’de staj dönemlerine tamamlayan 1 yeni avukat cübbe giyerek ruhsatını aldı.

banner15
Nevşehir'de genç avukat cübbe giyerek ruhsatını aldı
20 Eylül 2022 Salı 21:53

banner517
banner134

Nevşehir hukuk camiasının tanınmış ailelerinden ÜNAL ailesinin en yeni avukatı Av. Abdullatif Ünal Nevşehir Adliye Sarayı binasındaki konferans salonunda düzenlenen törenle cübbe giyerek Nevşehir Baro Başkanlığı tarafından hazırlanan ruhsatını teslim aldı.

Nevşehir’de staj dönemini tamamlayan Av. Abdullatif Ünal , Yönetim Kurulu ve Baro Avukatlarının huzurunda yemin ederek Avukatlığa adımını attı.

Hukuk Fakültesi eğitiminin ardından avukatlık stajını da başarıyla tamamlayan Av. Abdullatif Ünal'a avukatlık ruhsatı törenle Nevşehir Barosu Başkanı Av. Murat Boz tarafından verildi.

Genç avukat Abdullatif Ünal'a avukatlık cübbesini avukat olan abisi Av. Abdulkadir Ünal giydirdi. Nevşehir Barosunda düzenlenen törende avukat arkadaşları çiçeği burnunda avukatı yalnız bırakmadı.

Tören sonrası yaptığı açıklamada Av. Abdullatif Ünal: "Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranacağıma andiçerek avukatlık görevime başladım. Avukatlık mesleği pek çok sorumluluğu beraberinde getirmekte ve bizlere önemli görevler yüklemektedir. Adaletin sağlanması adına her türlü katkıyı sağlamak en temel vizyonum olacaktır. Hukukçu bir ailenin ferdi olmak bu vizyon doğrultusunda çalışmalar yapmakta işimi oldukça kolaylaştıracaktır. Son olarak bugün beni yalnız bırakmayan yanımda olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. "dedi.

FİB Haber Merkezi olarak Avukatlığa adım atan genç hukukçumuz Av. Abdullatif Ünal'i kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileriz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.