banner461

Nevşehir'de göçmenler günü sergisi düzenlendi

Nevşehir'de yaşayan yabancıların toplumsal hayatın her alanında bulunduğu ve yerel toplumdan bir farklarının olmadığı görülüyor.

banner15
Nevşehir'de göçmenler günü sergisi düzenlendi
21 Aralık 2020 Pazartesi 10:54

banner143
banner134

Nevşehir'de yaşayan yabancıların toplumsal hayatın her alanında bulunduğu ve yerel toplumdan bir farklarının olmadığı görülmüştür. Farklı ülkelerden gelseler bile  aynı örf ve adet çizgisinde yerel topluma ayak uydurma ve uyum sağlama  konusunda önemli aşamalar kat ettiklerini  gözler önüne sermiştir.

Bu kapsamda  Derinkuyu ilçemizde tarım işçisi olarak çalışan yabancıların fotoğraf çekimleriyle başlamış ve farklı meslek dallarında çalışan kuaför, güzellik uzmanı, marangoz, tamirciler, çanak çömlek ustaları ,garson ve birçok meslek sahibi yabancıların iş hayatında ve sosyal yaşamda fotoğrafları çekilmiştir.

Sergi açılışı 4 Aralık 2020 tarihinde İlimizde gerçekleşen yerelde kadın buluşmaları etkinliğinde gerçekleşmiştir. Ardından valilik binasında basın sergi alanında  ve 18 Aralık Dünya Göçmenler günü sebebiyle Forum Kapadokya  Alışveriş Merkezinde halkın izlenimine sunulmuştur. Sergi büyük beğeni kazanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 


Kaynak: MHA
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.