banner461

Nevşehir'de “Güvenilir Gıda, Sağlıklı Yaşam” İçin Sahadalar..

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, “Güvenli Gıda, Sağlıklı Yaşam” İçin Denetimleri Devam Ediyor...

banner15
Nevşehir'de “Güvenilir Gıda, Sağlıklı Yaşam” İçin Sahadalar..
01 Mayıs 2022 Pazar 14:00

banner517
banner134

Yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı vesilesiyle Vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenilir gıdaya ulaşabilirliğini sağlamak amacıyla, Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş önderliğinde, Müdürlüğümüz Gıda Kontrol ve Denetim Ekipleri ile birlikte Nevşehir’de gıda işletmelerine yönelik denetimler gerçekleştirildi.

“GÜVENİLİR GIDA, SAĞLIKLI YAŞAM” İÇİN SAHADAYIZ"

Söz konusu denetimler ile ilgili olarak İl Müdürümüz Özgür Memiş; "Bugün burada, “GÜVENİLİR GIDA SAĞLIK YAŞAM” için sahadayız. Yaklaşan bayram öncesinde özellikle unlu mamüller, tatlılar, şekerli mamüller, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, içecek gurubu vb. gıdaların üretimini / satışını yapan işletmelerin denetimlerine ağırlık veriyoruz. Kontrol ve denetimlerimizde işletme ve üretim yeri hijyeni, kullanılan ve satışı yapılan gıdaların son kullanma tarihleri gibi hususların yanı sıra gıda sektöründe çalışan personellerin hijyen belgesi olup olmadığına da bakılmakta, gıda maddelerinin üretim, sevkiyat ve pazarlanmasının tüm aşamalarında gıda hijyeni ve kodeksine uygunluk konularına dikkat çekilmekte, toplumsal bir bilinç düzeyi oluşturularak farkındalık sağlamak hedeflenmektedir.

İlimiz Nevşehir'de güvenli gıdaya erişimin sağlanması, tüketici sağlığının en üst seviyede korunması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi amacıyla yıl boyunca bir program dahilinde İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Ekiplerimiz tarafından denetimlerimiz sürdürülmektedir.

Bakanlığımız Alo Gıda 174 hattı, tüketicilerimizin gıda güvenilirliği ile ilgili her türlü ihbar ve şikayetinde bizlere kolay bir şekilde ulaşabilmesi, en kısa zamanda ilgili denetimin yapılabilmesi ve sonucunun takibi amacıyla hizmet vermektedir.” dedi .

Üreticilerimizin ve Tüketicilerimizin Ramazan Bayramı Mübarek olsun.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.