banner461

Nevşehir'de kınalı kuzular askere dualarla uğurlandı

Nevşehir'de 2001 doğumlu 1.tertip 3.grup askerler kışlalarına dualarla uğurlandı.

banner15
Nevşehir'de kınalı kuzular askere dualarla uğurlandı
26 Mart 2021 Cuma 15:23

banner517
banner134

Nevşehir'de asker adayları birliklerine, Nevşehir Otogarı (Adnan Menderes Otobüs Terminali) önünden dualar okunarak uğurlandı. 

Asker adaylarını arkadaşları, dostları ve akrabaları yalnız bırakmadı. Vatani görevini yerine getirecek gençlerin ellerine kına yakılırken, hüzün ve coşku bir arada yaşandı. Uğurlama esnasında asker adayları da gözyaşlarını tutamazken, vatan için canlarını feda etmeye hazır olduklarını belirttiler. 

Vatani görevini yapacak olan 2001 doğumlu 1.tertip 3.grup Nevşehirli asker adaylarımızdan, Topaç Köyü eşrafından Gani Aydoğdu'nun oğlu Mustafa Aydoğdu İskenderun'a birliklerine yolcu edildi.

Askere uğurladıkları evlatlarının büyük gururunu yaşayan gençlerimizin anne ve babaları duygularını şu sözlerle ifade ettiler;

"Kınalı kuzumuzu askere göndermenin heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Oğlumuz asker olacak. Allah’ım tüm milletimizin evlatlarıyla birlikte hayırlı tezkereler nasip etsin, önemli olan her şey vatanımız içindir.

Kınalı Kuzularımıza Hayırlısı ile gidip dönmeyi, Dinimize Vatanımıza Milletimize Bayrağımıza Sevdalı aşk dolu hizmetler yapmayı nasip etmesini ALLAH cc dileriz. Yolları bahtları açık olsun inşallah.. Aminn”

Bizde FİB haber.com ailesi olarak, tüm asker kardeşlerimize hayırlı tezkereler diliyor, kendilerinin bu kutlu yola sağ salim gidip gelmelerini temenni ediyoruz.

Haber: Adnan Yıldız


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.