banner461

Nevşehir'de Kızılay cinayete kurban giden kadınlar için fidan dikti

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi himayesinde Türk Kızılay Kadın Nevşehir teşkilatı gönüllülerince Cinayete Kurban Giden kadınların anısına Nevşehir Kızılay Hatıra Ormanın’da fidan dikim programı gerçekleştirildi.

banner15
Nevşehir'de Kızılay cinayete kurban giden kadınlar için fidan dikti
10 Mart 2022 Perşembe 15:24

banner517
banner134

Türk Kızılay Nevşehir Şubesi himayesinde Türk Kızılay Kadın Nevşehir teşkilatı gönüllülerince Cinayete Kurban Gitmiş kadınların anısına ve geçmiş günlerde ahirete irtihal eden Genç Kızılay Niğde İl Başkanı Muratcan Karahal adına Nevşehir Kızılay Hatıra Ormanın’da fidan dikim programı gerçekleştirildi.

Nevşehir Kızılay Hatıra Ormanında düzenlenen programa Yaklaşık 45 gönüllü katılım sağladı,geçmiş yıllarda dikilen fidanlarında bakımı yapıldı.

Kızılay Kadın Gönüllüleri, Hatıra Ormanına Vefa Ekti!

Çalışmayla alakalı açıklamalarda bulunan Türk Kızılay Nevşehir Şube Başkanı Ercan Civelek; "8 Mart Dolayısıyla Cinayete kurban gitmiş kadınların anısına ve Geçmiş günlerde ahirete irtihal eden Genç Kızılay Niğde İl Başkanımız Murat can Karahal Anısına fidan dikimi gerçekleştirdik,

Ormanlar yalnızca oksijen kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda erozyonu, kuraklığı ve kökleriyle su tutarak sellerin oluşmasını önler. Ormanlar doğal ses yalıtımı sağlayarak gürültüyü azaltır, beden ve ruh sağlığımız üzerine olumlu etkileri vardır. Bütün bu faydaları düşündüğümüzde ormanları korumanın ve ağaç dikmenin önemini daha iyi anlayabiliriz. Kızılay Kadın Nevşehir teşkilatımızın düzenlemiş olduğu fidan dikim etkinliğine katılım sağladık. Emeği geçen bütün gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Gençlerin ve kadınlarımızın çevre bilincine sahip olmasının gelecek nesiller için önemini vurgulayan Civelek; Bu vesileyle daha önce dikmiş olduğumuz fidanların kontrolünü de sağladık. Hepsi doğaya kök salmaya ve sağlık yeşertmeye devam ediyor,göreve başladığımız ilk aylarda şehrimize kazandırdığımız Kızılay Hatıra Ormanımız’ı inşallah daha da büyüteceğiz" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.