banner461

Nevşehir'de Kurban Bayramı namazı korona virüs tedbirleriyle kılındı

Nevşehir'de Kurban Bayramı'na ulaşmanın sevincini yaşayan vatandaşlar, korona virüs salgını dolayısıyla seccadelerini alarak ve maskelerini takarak bayram namazını korona virüs tedbirleriyle kıldılar.

banner15
Nevşehir'de Kurban Bayramı namazı korona virüs tedbirleriyle kılındı
31 Temmuz 2020 Cuma 23:03

banner517
banner134

Nevşehir'de Kurban Bayramı, kılınan bayram namazı ile başladı.

Bir Kurban Bayramı'na daha kavuşabilmenin huzuru ve mutluluğunu yaşayarak Camilere akın eden genç yaşlı çok sayıda vatandaş, korona virüs (Covid-19) salgını dolayısıyla seccadesini yanında getirerek, maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak bayram namazı için birlikte saf tuttu. Kılınan bayram namazının ardından cemaat, hutbeyi dinledi ve dua etti.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, bayram namazını Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç ile birlikte kıldı.

Bayram namazı sonrası Milletvekili Açıkgöz ve Belediye Başkanı Arı vatandaşlarla bayramlaştı.

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, Mustafa Açıkgöz yaptığı açıklamasında; "Kurban Bayram namazımızı hemşerilerimizle birlikte eda edip, sosyal mesafeye riayet ederek bayramımızı ve Cuma’mızı kutladık.

“Şüphesiz biz sana bitip tükenmez nimetler verdik. O halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes! Doğrusu sana kin tutan, soyu kesik olanın ta kendisidir.” (Kevser, 108/1-3)

Kurban Bayramı'mızı en kalbi duygularımla kutlar; bayramımızın ve Cuma’mızın ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.