banner461

Nevşehir'de 'Mekke'nin Fethi' Kutlandı

Nevşehir'de Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Şubesi tarafından, 'Mekke'nin Fethi'nin 1391'inci Yıldönümü Töreni' düzenledi.

banner15
Nevşehir'de 'Mekke'nin Fethi' Kutlandı
31 Aralık 2021 Cuma 23:55

banner517
banner134

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Nevşehir Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1389'uncu yıl dönümü münasebetiyle bir program düzenlendi.

Hz Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimizin bizâtihi kendi komutasındaki onbin kişiyi aşkın sahabinin yer aldığı ve Osmanlının gerileme dönemine kadar devam edecek olan islam taarruz zaferlerinin ilki olan bu kutlu olay ,anmaktan öte anlamak gayesi, kutlamaktan çok hissetmek ve bugüne taşımak murâdı ile Damat İbrahim Paşa diyârı Nevşehir’de, Anadolu Gençlik Derneği koordinesinde ve Eğitimci Bekir Tekkaymaz'ın konuşmacı olarak yer aldığı program şanına yakışır bir şekilde kutlandı.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen programa; Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, SP Nevşehir İl Başkanı Ali Doğan Simit, İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, AGD Nevşehir Şube Başkanı Zafer Özdemir ile bazı STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Geceye katılan Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran burada yaptığı konuşmasında, "İslamiyet' in kutlu beldesi Mekke'nin Fetih yıl dönümünü siz değerli hemşerilerimizle birlikte kutlamaktan büyük onur duydum hepinizden Allah razı olsun. Yeryüzünün en kutsal mekanı..Fethin mübarek olsun" dedi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda bir konuşma yapan AGD Nevşehir Şube Başkanı Zafer Özdemir, Mekke fethinin önemine vurgu yaptı.

Mekke'nin Fethi gecesini ihya etmeye çalışırken birilerinin de aynı gece toplumun ifsadı için her türlü çalışma içerisinde olduklarını belirten Özdemir, Anadolu Gençlik Derneği olarak bu gece 81 ilde ve bir çok ilçede yılbaşına alternatif olarak Mekke'nin fethi programını kutladıklarını ifade etti.

Ardından Eğitimci Bekir Tekkaymaz günün önemine dair paylaşımlarda bulunarak güzel sohbetleriyle adeta katılımcıların kalplerine hitâp etti..

Proğram Grup Katre ve sevilen Sanatçı Yusuf Karaburç'un ezgi dinletisi ve sinevizyon gösterileri ile sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.