banner461

Nevşehir'de Şehit Aileleri ve Gazi Derneklerinden Basın Açıklaması

Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği ve Türkiye Harp Malul Gazi Şehit ve Dul Yetimler Derneği Nevşehir İl Temsilciliği yazılı basın açıklamasında bulundu.

banner15
Nevşehir'de Şehit Aileleri ve Gazi Derneklerinden Basın Açıklaması
19 Mart 2022 Cumartesi 23:09

banner517
banner134

Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Biçkin ve Türkiye Harp Malul Gazi Şehit ve Dul Yetimler Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Zeki Didinmez tarafından yapılan yazılı basın açıklaması şöyle;

BASIN AÇIKLAMASI

İlimiz 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. yılı Tüm Kamu Kurum Kuruşları ve Sivil Toplum Örgütleri, vatandaşlarımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği, Türkiye Harp Malulleri Gazi Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Nevşehir İl Temsilciliği fikriyatların da, Nevşehir İl Milli Eğiti Müdürlüğümüz ile birlik Proje paydaşları olarak .../11/2021 tarihli İşbirliği Protokolü gereği '' Şehit Vatandır'' proje gerçekleştirilmiştir.

18 Mart 2022 tarihinde 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin kutlama törenlerinde proje paydaşları olarak Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Nevşehir Vatan Sevdalıları Derneği, Türkiye Harp Malulleri Gazi Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Nevşehir İl Temsilciliği olarak takdim edilmesi gerekirken, projede yok sayılarak, proje sahibi olarak Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak takdim edilmesi başta bizleri dernek mensuplarını Şehit yakınları ve Gazilerimizi üzmüştür.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden görevlilerinden durumun düzeltilmesi yönündeki taleplerimizde karşılık bulmamıştır.

Projede paydaşlar olarak emek ve katkılarımızın her neden olursa olsun yok sayılması anlaşılır ve bir izahı bulunamaz. Sorumlular bu olumsuz durumu düzeltmek ile mükelleflerdir.

'' Şehit Vatandır'' projesi Nevşehir  Vatan Sevdalıları Derneği, Türkiye Harp Malulleri Gazi Şehit ve Dul Yetimleri Derneği Nevşehir İl Temsilciliği, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte gerçekleştirilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.18 /03/2022

              İhsan BİÇKİN                                                                                                          Zeki DİDİNMEZ

Nevşehir Vatan Sevdalıları Der.                                                                               Türkiye Harp Malul Gazi Şehit ve Dul

               Başkan                                                                                                   Yetimler Der. Nevşehir İl Temsilciliği

                                                                                                                                                             Başkan


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.