banner461

Nevşehir'de Umre Kayıtları Başladı...

2 yıldır Covid-19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen umre ziyaretleri Ramazan ayını müteakip yapılacak Şevval Umresi ile başlıyor.

banner15
Nevşehir'de Umre Kayıtları Başladı...
27 Nisan 2022 Çarşamba 23:39

banner517
banner134

2 yıldır Covid-19 salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyen umre ziyaretleri Ramazan ayını müteakip yapılacak Şevval Umresi ile başlıyor.

Konaklama türlerine göre 11 günlük umre programları düzenlenecek olan Şevval ayı umre turları 10 Mayıs 2022 tarihinden itibaren başlayacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre organizasyonu ile Nevşehir’den Suudi Arabistan’a umreye gitmek üzere kayıtlarını yaptırmak için İl Müftülüğüne ilk gelen ise Serttaş ailesi oldu. Serttaş ailesi, Şevval Ayı Umresi kayıtlarının başlaması nedeniyle İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosu’na gelerek, 11 günlük 1.umre turuna kaydını yaptırdı.

Umre turuna ilk kayıt yaptıran umreci adayını tebrik eden Hac ve Umre Bürosu Personeli Dursun Dere, Yaşa Serttaş'a kayıt olduklarına dair formu ve çantalarını hediye etti.

Kutsal topraklara gidecek olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını belirten Serttaş, "Rabbim bu heyecanı bütün Müslümanlara yaşatsın. Bu tarif edilemez bir heyecan" dedi.

Göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı Serttaş ailesi, Hac ve Umre Bürosu çalışanlarına teşekkür etti.

Umre için kutsal topraklara gitmek isteyenlerin program tercihlerine göre fiyatlar 4750 Suudi Arabistan Riyalinden başlıyor. Umreye gitmek isteyenler, 2022 umre organizasyonu kapsamında ilan edilen Şevval ayı umre konaklama türlerinden tercih ettiği türe ve tura ait banka kodu ile anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilât hesabına ücretini peşin olarak yatırdıktan sonra kayıtlarını Nevşehir Müftülüğüne başvurarak yaptırabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.