banner461

Nevşehir'deki marketlerde bu ürünler satılamayacak

Nevşehir'de tam kapanma sürecinde, marketlerde gıda ve temizlik dışı bazı ürünlerin satışı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla yasaklandı.

banner15
Nevşehir'deki marketlerde bu ürünler satılamayacak
01 Mayıs 2021 Cumartesi 11:26

banner517
banner134

Koronavirüs salgınında vaka ve ölüm sayılarının artmasıyla birlikte alınan tedbirler kapsamında tüm Türkiye için yeni yasaklar getirildi. İlimiz Nevşehir'de bu yasaklara ek olarak, 17 günlük "tam kapanma" süresince açık olacak marketlerde gıda ve temizlik ürünleri dışındaki bazı ürünlerin satılmasına izin verilmeyecek.

İl Hıfzı Sıhha Kurulunun 29/04/2021 tarih 22 nolu Kararı ile 30 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek tam kısıtlama döneminde, marketlerin "AYAKKABI, ZÜCCACİYE, HIRDAVAT,KIRTASİYE VE GİYECEK" satışının yapılması yasaklandı.

Pınarbaşı Vali Becel'e Teşekkür Etti.

Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı yaptığı açıklamasında; "Esnafımızın sokağa çıkma kısıtlaması döneminde işyerleri kapalı iken zincir marketlerin her türlü ürünü satması, haksız rekabet oluşturmaktaydı. Bu kapsamda İl Hıfzı Sıhha Kurulunun 29/04/2021 tarih 22 nolu Kararı ile 30 Nisan - 17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek tam kısıtlama döneminde, marketlerin "AYAKKABI, ZÜCCACİYE, HIRDAVAT,KIRTASİYE VE GİYECEK" satışının yapılması yasaklanmıştır.

Bu kararın alınmasında, esnafımızın haklı telebine olumlu cevap veren başta Sayın Valimize ve İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu üyelerine hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.