banner461

Nevşehir'deki tüm camilerde yağmur ve kar yağması için dua edildi

Nevşehir'deki camilerde cuma namazı öncesi "kar ve yağmur" duası yapıldı.

banner15
Nevşehir'deki tüm camilerde yağmur ve kar yağması için dua edildi
22 Ocak 2023 Pazar 01:59

banner134

Diyanet İşleri Başkanlığının talimatı doğrultusunda, son yılların en kurak kış mevsiminin yaşandığı Türkiye'de 81 ilde Cuma namazında camilerde yağmur ve kar duası yapıldı.

Nevşehir'de de bütün camilerde cuma hutbesinde kuraklığa dikkat çekilerek, cuma namazı sonrası topluca eller semaya kaldırıldı.  

Nevşehir'de İl ve İlçe müftülükleri organizasyonunda cuma namazı öncesi camilerde bir araya gelen vatandaşlar, kuraklığa karşı dua etti.

Nevşehir il genelindeki tüm camilerde cuma vakti, "Allah'ım, üç ayları bize bereketli kıl" konulu hutbe okundu, ardından cuma namazı kılındı.

Cuma namazı öncesinde ise kuraklık riskine karşı dua edildi.

Camileri dolduran binlerce ellerini semaya kaldırarak, “Kar ve yağmur olarak tecelli edecek ilahi rahmete muhtacız. Geliniz, hep birlikte rahman ve rahim olan Rabbimize yakaralım. Ey merhameti bol Allah’ım acziyetimizi sana arz ediyoruz. Bizlerden rahmetini esirgeme. Allah’ım semadan rahmet damlalarını indiren sensin. Üzerimize bereketli kar ve yağmur indir. Topraklarımızı ve bizi suya hasret bırakma” diyerek yağmur ve kar yağması için dua etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.