banner461

Nevşehir'den Demokrasi ve Özgürlükler Adası çıkarma...

Nevşehir'den Siyaset, Bürokrat ve İş dünyasından oluşan heyet Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Başkanı M. Arif Parmaksız'ın ev sahipliğinde Demokrasi Ve Özgürlük Adası'na çıkarma yaptı.

banner15
Nevşehir'den Demokrasi ve Özgürlükler Adası çıkarma...
25 Eylül 2021 Cumartesi 00:56

banner517
banner134

TOBB tarafından yap, işlet, devret modeliyle hizmete sunulan Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nı gezen Nevşehir heyeti, burada açılan restoran, otel ile koruma altına alınan yapılarla ilgili incelemelerde bulundu.

Nevşehir heyetini Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda gezdiren Gümrük ve Turizm İşletmeleri (GTİ) ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Başkanı M. Arif Parmaksız, ada hakkında şu bilgileri verdi; "Öncelikle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gümrük ve Turizm İşletmeleri Ticaret A.Ş tarafından yaptırılan ve TOBB tarafından işletilecek olan Demokrasi ve Özgürlükler Adasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İşletmeciliğini TOBB'un üstlendiği, günübirlik ziyaretlere de açılacak Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nın iki temel işlevi bulunuyor. Adada, Türkiye'nin demokrasi ve siyasi tarihinin utanç vesikaları olan darbe, tutuklamalar ve yargılamalar ülkenin genç nesillerine öğretilerek, Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'nun aziz hatıraları yaşatılıyor. Yassıada artık demokrasi ve özgürlüklerle anılacak. Milli iradenin ve demokrasinin simgesi haline gelecek.” İfadelerine yer verdi.

Ada'da bir gece konaklayacak olan heyet bugün akşam Nevşehir'e dönmesi bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.