banner461

Nevşehir'den Regaip Kandili Mesajları

Nevşehir'den Regaip Kandili Mesajları

banner15
Nevşehir'den Regaip Kandili Mesajları
26 Ocak 2023 Perşembe 11:18

banner134

Başkan Güneş'ten Regaib Kandili kutlaması  

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Regaib Kandilini kutladı.  

Başkan Güneş kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; "Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç ayların ilki olan, Recep ayının müjdecisi Regaip Kandili’ni idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek geceler, Müslümanların birbirine kenetlenmesine vesile olan, manevi duygularımızın zirveye ulaştığı, ilahi rahmet ve mağfirete mazhar olunan, huzur ve sürura kavuştuğumuz müstesna zaman dilimleridir. Bu önemli geceleri, kalplerimizi iman, ilim, hikmet ve hakikat nuruyla aydınlatabilmek için güzel bir fırsata dönüştürdüğümüz, birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı artırdığımız ve  doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde hakkıyla eda etmiş oluruz. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz milletimizin ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı can-ı gönülden diliyorum.” 

Tüm İslam Aleminin kandilini tebrik ediyorum  

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş, Mübarek Regaib Kandilini kutladığı mesajında; "İslam’da mukaddes değeri haiz gün ve gecelerden biri olan Regaib Kandili mağfiret ve af dileklerimizin kabul edilmesi için bizlere bahşedilen müstesna bir gecedir. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in; “Şu beş gecede yapılan dua geri çevrilmez. Regaib Gecesi, Şaban’ın 15. gecesi, Cuma, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gecesi.” Hadis-i şerifinde işaret hususiyetini buyurduğu Regaib Gecesi’ni, kırgınlık, kin, bencillik ve dünyevi diğer hırslarımızdan arınmak için dua ve ibadetle geçirmek bu gecenin manasına uygun olacaktır. Regaib Gecesi vesilesiyle; elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, birlik, beraberlik ve kardeşlik hisleriyle aramızdaki sevgi bağlarını daha da güçlendirmeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle, Muhterem Halkımızın, Aziz Milleti'mizin ve bütün İslam Âlemi'nin Regaib Gecesi'ni tebrik ediyor, bu kutlu gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" diye konuştu.  

Regaib Kandiliniz kutlu olsun  

CHP İl Başkan yardımcılığından ve parti il yönetiminden Milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden Diş Hekimi Mehmet Bilgin, Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilini kutladı. 

Mübarek üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'nin tüm İslam âlemine sağlık, birlik, beraberlik, sevgi, barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Bilgin, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Üç aylar, dini duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. 

Bu vesileyle aziz milletimizin ve bütün İslam âleminin Regaib Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin ve üç ayların Müslümanların birlik ve dirliğine; insanlığın sağlık, hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.” 

Regaib gecenizi tebrik ederim  

CHP Nevşehir Milletvekili aday adayı olması beklenen isimlerden, İş İnsanı Reşat Bulut; "Regaip Kandili’ni idrak edeceğimiz bu kutlu vakitler vesilesiyle Yüce Allah’tan rahmetini bağışlamasını; ülkemizin refahını, zenginliğini ve itibarını daha da kuvvetlendirecek kardeşlik, birlik ve beraberlik ruhunu her daim diri tutmasını temenni ediyoruz. Mübarek üç ayların milletimiz, İslam âlemi ve insanlık için iyiliklere, güzelliklere rağbetin anahtarı olmasını diliyor, üç aylar ve Regaip gecenizi tebrik ediyoruz" ifadelerinde bulundu. 

Rabbim Regaib kandilinin manevi ikliminden faydalanmayı nasip etsin  

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Milletvekili aday adayı İlhan Kaya, "Regaip, kelime manası itibariyle isteme, sevap ve bol mükafatı ifade etmektedir. Dolayısıyla Regaip Kandilinde de anlamına uygun olarak Rabbimizin ihsanını diliyorum. Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, milletimiz için muhabbetin, sohbetin, samimiyetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum. Kandil günleri, bizlere Allah (cc) ile olan bağımızı yeniden gözden geçirme ve bu manevi iklimden yararlanmak için büyük fırsatlar sunmaktadır. Bu duygularla, mübarek günlerin insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor; hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik ediyorum" dedi.  

Regaib kandili faziletle dolu bir gece  

Cumhuriyet Halk Partisi Nevşehir Milletvekili aday adayı Kamil Gülmez,  Regaib Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Üç Ayların müjdecisi olan Regaib Kandili, faziletlerle dolu bir gecedir. Her türlü istismar ve sömürüden uzak, insanca ve hakça bir hayat ile gönül dünyamızın daha da huzur bulacağı Regaib Kandili'nin ülkemize, İslam dünyasına ve tüm insanlığa esenlikler, barış, mutluluk getirmesini dilerim. Bu vesileyle tüm İslâm Âlemi'nin Regaib Kandili’ni tebrik ederim” dedi. 

Rabbim dualarınızı, niyazlarını kabul eylesin  

Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Nevşehir Şube Başkanı ve Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi, "Bu gecede sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki yönlerimizin yeniden ön plana çıkmasına gayret göstermeliyiz. Rabbimden başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olmasını, milli ve manevi değerlerimizi muhafaza edebilmeyi, iyiliğin, kardeşliğin, merhametin ve paylaşımın artmasını diliyorum. Rabbim dualarımızı kabul eylesin” diye konuştu.  

Regaib Kandilimizin; milletimizin birliğine, beraberliğine vesile olmasını niyaz ediyorum 

İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Özdemir, "Regaib Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Regaib Kandiline erişmenin mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz. Bu gecenin ve 3 Ayların başlaması hürmetine; ağzımızda bir tat, yüzümüzde tebessüm, dilimizde hayır dualarımız olsun. Bu mübarek ayların ve önümüzdeki günlerde ardı ardına idrak edeceğimiz mübarek gecelerin merhamet, sevgi, kardeşlik ve dayanışma ikliminde geçmesini diliyorum. Ramazan-ı Şerif’e yaklaştığımızın da müjdesi olan üç ayların ve idrak edeceğimiz Regaip Kandili gecemizin; milletimizin birliğine, beraberliğine vesile olmasını niyaz ediyorum. Mevla’dan bizi Recep ayına kavuşturduğu gibi mübarek Şaban ve Ramazan aylarına kavuşturmasını ve ardından da Ramazan Bayramıyla bizleri onurlandırmasını diliyorum" diye konuştu.  

Başkan Gülen'den kandil kutlaması  

Nevşehir Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanı Cengiz Gülen, "Üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi huzura kavuşturan bereket ikliminin, şehrimizden başlayarak ülkemizi ve dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını, sevgi hoşgörü kardeşlik, barış ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum. Başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere tüm İslam aleminin Regaip gecesi mübarek olsun. Bu gece vesilesi ile kanları ve canları ile bu toprakları bizlere vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla yad ediyorum" ifadelerinde bulundu.  

Tüm İslam Aleminin kandilini tebrik ediyorum  

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, "Allahü Teâlâ’nın rahmet ve nimetlerini çokça ihsan ettiği Üç Aylar; manevi coşkunun, feyzin ve bereketin yoğun yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı, rahmet, mağfiret ve merhamet mevsimidir. Değerli hemşehrilerim başta olmak üzere; ülkemiz ve İslam aleminin mübarek Üç Aylarını ve Regaib Kandili'ni tebrik ediyor, vatanımızı ve milletimizi görünür, görünmez her türlü bela ve musibetten muhafaza eylemesini, dualarımızın kabulünü Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum” dedi. 

Regaib kandilini en içten duygularla kutluyorum  

CHP Nevşehir merkez ilçe eski yöneticilerinden Taylan Şimşek, "Böylesine mana yüklü, manevi duyguların doruğa ulaştığı, insanların kalplerini birbirine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, kardeşlik ve dayanışma duygularını artıran, ruh dünyalarının aydınlanmasına vesile olan çok özel gecelerdir. Mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandilinin ’de bu anlamda toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. Bağışlama ve fırsat ayları olan üç aylar içerisinde kandillerimizi özüne yakışır bir şekilde idrak etmeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle Tüm hemşerilerimin ve İslam âleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandilini en içten dileklerimle kutluyor, Ülkemize, Milletimize ve tüm Dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum“ şeklinde konuştu.  

Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir fırsattır 

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Kahraman Kaya, "Rahmeti ve bereketiyle mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili’ne kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bizleri, sağlıkla, huzurla bu mübarek günlere kavuşturan Rabbimize hamdolsun. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemiz ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Allah dualarımızı kabul ve makbul eylesin” dedi.  

Başkan Altınışık'tan kandil tebriği  

Nevşehir Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Altınışık, Regaib kandilini kutladı.  

Altınışık, "Yüce Allah’ın rahmetinin, mağfiretinin ve nimetlerinin daha çok tecelli edeceği, samimi kalplerle Rabbimize yönelenin affedileceğinin ümit edildiği Regaip Kandilinizi tebrik eder, birlik ve beraberliğe, huzur ve sağlığa vesile olmasını dilerim" diye konuştu. 


Kaynak: MHA
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.