banner461

Nevşehir Eski Bağ-Kur Binasının Yıkımına Başlandı

13 Yıldır atıl vaziyette duran Nevşehir eski Bağ-Kur binasının yıkımına başlandı.

banner15
Nevşehir Eski Bağ-Kur Binasının Yıkımına Başlandı
14 Ekim 2020 Çarşamba 11:49

banner517
banner134

Bağ-Kur ve Emekli Sandığı ve SSK kurumlarının 2007 yılında tek çatı altında birleşerek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olması nedeni ile SSK İl Müdürlüğü binasına taşınan Bağ-Kur İl Müdürlüğü’nün binası 13 yıldır atıl halde bulunuyordu.

Nevşehir merkez Yeni mahalle Damat İbrahim Paşa Bulvarı üzerinde bulunan eski Bağkur binasının yıkımına bugün başlandı. 

Müjdeyi İl Müdürü Baltacı verdi...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Nevşehir İl Müdürü Mehmet Baltacı, Nevşehir’e uzun yıllar Bağ-Kur İl Müdürlüğü binası olarak hizmet veren, SGK İl Müdürlüğünün yapılanması doğrultusunda uzun süredir boş kalan eski Bağ-Kur binası ile bitişiğindeki lojmanların yıkılarak yerine modern bir bina yapılacağını belirtti... 

Bağ-Kur İl Müdürlüğü olarak uzun yıllar Nevşehir’e hizmet veren binanın mevcut durumu itibariyle SGK İl Müdürlüğünün faaliyetlerine cevap verebilecek bir konumda bulunmadığını kaydeden SGK Nevşehir İl Müdürü Mehmet Baltacı, “Söz konusu binanın yıkılarak yerine il müdürlüğü binamızın yapılması konusunda genel müdürlüğümüz ile mutabakat sağlandı. Bu bağlamda çalışmalarımızda bugün itibariyle başladı.

Eski Bağkur Binası yerine SGK Hizmet Binası Yapılacak...

Baltacı, Mevcut binamızda ise özellikle kış aylarında vatandaşlarımızın kuruma ulaşımlarının sağlanması konusunda ciddi sıkıntılarla karşılaşıyoruz. Bu nedenle daha merkezi bir yerde binamızın olması, vatandaşlarımızın kurumumuza daha rahat bir şekilde ulaşımlarının sağlanması açısından bu projeyi önemsiyoruz.

Eski Bağ-Kur binası gerek uzun süredir boş kalması nedeniyle, gerekse ihtiyaca cevap veremeyecek olması nedeniyle eski binanın yıkılarak yerine daha modern bir bina yapılması hasıl oldu. Yeni ve modern binamız tamamlandığında Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü olarak tüm personellerimiz ile Nevşehir halkına daha refah ve ulaşımı daha kolay bir mekanda hizmet vermeye başlayacağız” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.