banner461

Nevşehir Genelinde Temel Gıda Ürünlerine Denetimler Devam Ediyor

Nevşehir İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri tarafından temel gıda ürünlerine yönelik denetimler devam ediyor.

banner15
Nevşehir Genelinde Temel Gıda Ürünlerine Denetimler Devam Ediyor
12 Mart 2022 Cumartesi 17:03

banner517
banner134

Vatandaşların ihtiyaç duyduğu bazı temel gıda ürünlerinde ortaya çıkan stok ve fahiş fiyat artışı konularında ekipler denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda, Nevşehir İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine ki Gıda Kontrol görevlilerince gıda denetimleri aralıksız olarak devam etmektedir.

Nevşehir ve ilçelerinde yerel ve zincir marketlerde "ayçiçeği yağı stokçuluğu" ve "fahiş fiyat uygulamaları" denetimlerini sıklaştırdı.

Özellikle son günlerde yağ fiyatlarıyla ilgili vatandaşlardan gelen şikâyetler üzerine denetimlerini sıklaştıran ekipler, Nevşehir ve ilçelerindeki yerel ve zincir marketlerinde ayçiçeği yağı stokçuluğu ve fahiş fiyat uygulamalarına karşı gerçekleştirdikleri, denetimlerde, marketlerin reyonlarındaki ve depolarındaki yağ ürünlerinin fiyatını, stok durumunu ve faturalarını inceledi.

Denetimlerde, fahiş fiyat farkı, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyumsuzluk, etiketsiz ürün satışı ve stok yapılması gibi durumları kontrol eden ekipler, iş yeri sahiplerini stokçuluk yapmamaları konusunda uyararak denetimlerin aralıksız süreceğini ve söz konusu ihlalleri gerçekleştiren firmalarla ilgili yasal işlemlerin yapılacağını ifade ettiler.

Risk esaslı denetim planı çerçevesinde ve gerektiğinde program dışı denetimde yapılmaktadır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.