banner461

Nevşehir İHH, savaşın yetim bıraktığı çocuklarla zeytin topladı

Nevşehir İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve Hanım Kolları gönüllüleri Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde kurulan Eğitim Köyü’nde öğrenim gören Suriyeli yetim çocukları ve Reyhanlı Lojistik Merkezini ziyaret ettiler.

banner15
Nevşehir İHH, savaşın yetim bıraktığı çocuklarla zeytin topladı
26 Ekim 2019 Cumartesi 23:46

banner134

Nevşehir İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve Hanım Kolları gönüllüleri Suriye'deki iç savaşın yetim bıraktığı çocukları Reyhanlı'da kurulan Eğitim Köyü’nde ziyaret etti. İHH tarafından, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 2017 yılında kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’nde öğrenim gören Suriyeli bin yetim için tesis içerisinde ‘‘Minik Eller Bereket Topluyor’’ adı altında zeytin toplama şenliği organize edildi.

ÖNCE DANS ETTİLER, SONRA ZEYTİN TOPLADILAR.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinlik kapsamında davetlilere yöresel oyunlarını sergileyen Suriyeli yetimler, daha sonra tesis içerisindeki zeytinlik araziye geçti. Yetimler, yıl boyunca arazi içerisindeki ağaçlarda yetişen zeytinleri topladı.

NEVŞEHİR İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve Hanım Kolları gönüllülerininde katılım sağladığı etkinlik çeşitli oyun ve gösterilerle başladı.

BALONLARI GÖZYÜZÜNE BIRAKTILAR

Yetimler, şenlik sonunda üzerinde barış dileklerinin yazılı olduğu balonları gökyüzüne bıraktılar.

Reyhanlı Lojistik Merkezine Ziyaret

İHH tarafından, Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde 2017 yılında kurulan Reyhanlı Eğitim Köyü’nde öğrenim gören Suriyeli bin yetim için tesis içerisinde ‘‘Minik Eller Bereket Topluyor’’ adı altında zeytin toplama şenliği katılım sağlayan Nevşehir İHH Yönetim Kurulu üyemiz ve hanım gönüllerimiz daha sonra İHH Reyhanlı Lojistik Merkezine geçerek çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldular ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldılar. Gönüllerimiz Nevşehir'den hayırseverlerimizin selam ve dualarını ileterek çalışmalarında kolaylıklar dileyerek ziyaretlerini tamamladılar.

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg

hediye.jpg


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.