banner461

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz ve Başkan Savran aşure dağıttı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Muharrem ayı dolayısıyla Beşir Derneği Nevşehir Temsilciliği ve Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen aşure etkinliğinde bir araya geldiler.

banner15
Nevşehir Milletvekili Açıkgöz ve Başkan Savran aşure dağıttı
08 Ağustos 2022 Pazartesi 20:40

banner517
banner134

Beşir Derneği Nevşehir Temsilciliği ve Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Muharrem ayı ve aşure günü dolayısıyla Ali Bey Cami önünde vatandaşlara aşure ikram edildi.

Nevşehirli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure etkinliğinde, dağıtılan aşureler kısa sürede tükendi.

Semerkand Buhara, İlim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Samet Aygün, Muharrem ayı dolayısıyla Nevşehirli vatandaşlara aşure ikram ettiklerini belirterek sözlerine şu şekilde devam etti; “Vatandaşlarımızın ilgisi bizleri son derece mutlu etti. Proğramımıza katılan Milletvekilimiz Sayın Mustafa Açıkgöz'e, Belediye Başkanımızm Sayın Mehmet Savran'a, Aşure ikramımıza ilgi gösteren tüm Nevşehir halkına ve bizlere desteklerini esirgemeyen üyelerimize teşekkür ederiz.” dedi.

Etkinlikte vatandaşlara aşure ikram eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz; "Sevgi ve muhabbetle pişirilen aşure aşının hemşehrilerimize, tüm İslam âlemine ve insanlığa şifa olmasını diliyor, Kerbela şehitlerimizi rahmetle bir kez daha yâd ediyoruz. Emeği geçen tüm kardeşlerimizden Allah, razı olsun." dedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran'da hicri yılın ilk ayı Muharrem’in onuncu gününe denk gelen Aşure Günü etkinlikleri kapsamında aşure dağıtımı gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları söyledi: “ Bir Muharrem ayına daha eriştik.Şehitlerin efendisi, Hz. Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin efendimizi ve Kerbela şehitlerini rahmetle yâd ediyorum. Meteris meydanında vatandaşlarımıza aşure ikram ediyoruz. Muharrem ayı denilince akla aşure gelir. Aşure tabi ki on Muharrem’de geleneksel olarak bir kültürü yaşatma adına yapılır ve dağıtılır. İçerisinde değişik lezzetleri içerir ama değişik zamanda değişik dönemlerde Allah dostlarının, peygamberlerin hep sıkıntılara girdiği ve sıkıntıların giderilmesi adına dostlara ikram edildiği bir üründür. İçerisindeki değişik ürünlerin bir araya gelerek, birlik, beraberlik nasıl oluşturulur, bir tat, bir lezzet oluşturduğu anlayışı içerisinde Cenab-ı Allah birliğimize beraberliğimize vesile kılsın. Hayırlı olsun.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.