banner461

Nevşehir Ticaret Borsası Aşure Dağıtacak

Nevşehir Ticaret Borsası Muharrem Ayı sebebiyle 15 Ağustos Pazartesi günü aşure dağıtacak.

banner15
Nevşehir Ticaret Borsası Aşure Dağıtacak
12 Ağustos 2022 Cuma 17:50

banner517
banner134

Nevşehir Ticaret Borsası Muharrem Ayı sebebiyle 15 Ağustos Pazartesi günü Saat: 08.30 da aşure dağıtacak.

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) her yıl geleneksel olarak düzenlediği Muharrem ayı aşure dağıtımını, bu yılda Nevşehir Ticaret Borsası Hizmet binası önünde gerçekleştirecek.

Tüm Nevşehir halkının ve İslam Âlemi’nin Muharrem Ayı’nın hayırlara vesile olmasını temenni eden Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, tüm Borsamız üyelerini ve Nevşehir halkını aşure programlarına davet etti.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, “Bir Muharrem ayına daha eriştik. Muharrem ayı denilince akla aşure gelir. Aşure tabi ki on Muharrem’de geleneksel olarak bir kültürü yaşatma adına yapılır ve dağıtılır. İçerisinde değişik lezzetleri içerir ama değişik zamanda değişik dönemlerde Allah dostlarının, peygamberlerin hep sıkıntılara girdiği ve sıkıntıların giderilmesi adına dostlara ikram edildiği bir üründür. İçerisindeki değişik ürünlerin bir araya gelerek, birlik, beraberlik nasıl oluşturulur, bir tat, bir lezzet oluşturduğu anlayışı içerisinde Cenab-ı Allah birliğimize beraberliğimize vesile kılsın. Hayırlı olsun.” dedi.

Salaş, “Aşurenin bereketini Borsamız üyeleri ve halkımızla paylaşıyoruz. İnşallah halkımıza şifa olur, birlik ve beraberliğimizi pekiştirir” dedi.

Yer: Nevşehir Ticaret Borsası Hizmet Binası Önü

Tarih: 15 Ağustos Pazartesi günü

Saat: 08.30 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.