banner461

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Şevik'ten '19 Mayıs' mesajı

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Musa Şevik, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramının 103. Yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

banner15
Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Şevik'ten '19 Mayıs' mesajı
19 Mayıs 2022 Perşembe 14:07

banner517
banner134

Nevşehir Ülkü Ocakları İl Başkanı Musa Şevik, mesajında, Türk milletinin tarih sahnesinde bir kez daha şaha kalktığı gün olan 19 Mayıs 1919 Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin öncülüğünde birçok kahramanlık destanının yazıldığını söyledi.

Şevik mesajının devamında ise şu görüşlere yer verdi:

“19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İstiklal mücadelemizin sembol günü olan bu günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bu anlamlı günü gençlere armağan ederek Türkiye Cumhuriyetini Türk gençliğine emanet etmiştir.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize armağan edilmesi son derece anlamlıdır.

Binlerce şehidimizin kanıyla bizlere emanet olan ülkemizin geleceği, gençlerimizin omuzları üzerindedir.

İnanıyorum ki gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla bu güzel ülkeyi daha da ileri taşıyarak kendilerinden sonraki nesillere daha güçlü, daha müreffeh şekilde emanet edecektir.

Gençlerimize düşen en büyük görev ise bu kutsal vatanı tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim etmektir. Çünkü bu vatan bizlere emanet edilmiş paha biçilmez bir hazinedir.

Bu emaneti bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

Millet olarak gençlerimizin yarınların sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi insanlar olarak yetişmeleri için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu uğurda büyük mücadele veren ecdadımızı, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Aziz milletimizin ve geleceğimizin güvencesi gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum"

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.