banner461

Nevşehir Valiliğine Çağrı...

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Nevşehir İl Başkanlığı, Tam kapanma döneminde alınan son Genelge ile Cumartesi pazar yerlerinin açılması ile birlikte bugün Nevşehir'de vatandaşların yaşadığı mağduriyetleri hakkında yazılı açıklama yaparak Nevşehir Valiliğine Çağrı'da bulundu.

banner15
Nevşehir Valiliğine Çağrı...
09 Mayıs 2021 Pazar 15:03

banner517
banner134

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Nevşehir İl Başkanlığından yapılan açıklamada; "İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen Pazar Yerleri Genelgesine göre, “Tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs 2021 tarihlerine denk gelen Cumartesi günleri 10.00-17.00 saatleri arasında sadece yaş sebze/meyve ile fide satışı yapan pazar yerleri açık olacak. Vatandaşların yaş sebze/meyve ve fide ihtiyaçlarını temin amacıyla ikametlerine en yakın pazar yerine gidip gelebilmelerine izin verilecek.” ifadesi yer almaktır.

Ancak Nevşehir Valiliği tarafından yayınlanan aşağıdaki görselde “yürüyerek gidip gelebilmelerine izin verilmiştir” denilmiştir. Anlaşılan o ki bu inisiyatif Nevşehir Valiliğince alınmıştır ve uygulamada Nevşehir’in coğrafik yapısı göz önüne alındığında araçsız pazara gidip gelmenin mümkün olmadığı ve oruç tutan insanları güneşin altında yürüyerek pazara gitmeye zorlamanın bir faydası olmadığı açıkça görülmektedir. Zira aracıyla giden vatandaşlara da ceza yazıldığı duyumu alınmıştır. Sayın Valimizden en azından cezaların iptal edilmesini ve buna benzer bir durumda hemşehrilerimizin araçlarıyla pazara vb. yerlere gidip gelmesine müsade edilmesini istiyoruz.

TÜRKAV Nevşehir
Türkiye Kamu Çalışanları
Kalkınma ve Dayanışma Vakfı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.