banner461

Nevşehir Valisi Becel, kazada yaralananları hastanede ziyaret etti

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, kazada yaralananları hastanede ziyaret etti.

banner15
Nevşehir Valisi Becel, kazada yaralananları hastanede ziyaret etti
14 Ekim 2021 Perşembe 23:59

banner517
banner134

Nevşehir’in Gülşehir ilçesi ile Hacıbektaş yolu arasında meydana gelen trafik kazasında 35 öğrenci hafif şekilde yaralandı.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Ürgüp Kaymakamı Mehemt Maraşlı, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, İl Başkanı Ali Kemikkıran, Emniyet Müdürü Mehmet Artunay, Jandarma Alay Komutanı J. Alb. Bahattin Murat Yakın, Sağlık İl Müdürü Rahim Ünlübay, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir kaza sonrası Nevşehir'de ki hastanelere kaldırılan yaralıları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunup, durumları hakkında bilgi aldılar.

"Gençlerimize ve Nevşehirimize geçmiş olsun"

Hastanede yaralıları ziyaret eden Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel yaptığı açıklamada, "Tüm gençlerimize ve Nevşehirimize geçmiş olsun. 11 Ekim’de başlayan ’Gençlik Buluşması’ kapsamında 81 ilden ilimize gelen 162 gencimizi ağırlıyoruz. Bu program çerçevesinde gelen gençleri ilimizin değişik bölgelerini gezdiriyorduk. Bugünkü program kapsamında Hacıbektaş ilçesini gezmeye gitmişlerdi. Hacıbektaş gezisini tamamlayıp Nevşehir’e dönüş yolunda daha önceden Gülşehir’den Hacıbektaş istikametine giderken bir aracın arızalanması ve ona müdahale eden çekicinin olay yerinde bulunması ve yine tesadüfen çok ilginç bir şekilde Hacıbektaş yönüne giden ikinci bir çekicinin arıza yapan araca çarparak karşı şeride geçiyor. Daha sonra Hacıbektaş istikametinden ilimiz istikametine gelen otobüslerin önüne çıkıyor. Öğrencilerimizi taşıyan otobüslerden ilki bu çekiciye çarpmamak için fren yapıyor. Arkasından gelen ikinci otobüs de birinci otobüse çarparak yan yatıyor. Çok şükür ki kazananın basit sıyrık ve yaralarla geçirilmiş olması bizim için büyük bir teselli. Toplamda 39 tane öğrencimiz ayaktan olmak suretiyle 1 öğrencimiz de kolunda kırık var. Ona da gerekli müdahaleler edildi. Gençlerimiz, Nevşehir Devlet Hastanesi ve diğer iki hastanede ayakta tedavi oluyorlar. Biraz önce ziyaret ettim, çok şükür durumları iyi. Bununla geçmiş olsun. Bizim için özellikle gelen ağırlamaktan gurur duyduğumuz, mutlu olduğumuz çocuklarımızın böyle bir kazaya karışması hepimizi derinden üzdü. Ama mutluyuz ki kötü sonuçlanmadı, ayakta tedavi edilerek taburcu olacaklar inşallah" diye konuştu.

Yaralıları ziyaret eden AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz'de; "Hacı Bektaş Veli'nin vefatının 750. yılı etkinlikleri kapsamında “Bir Olalım, İri Olalım, Diri Olalım Gençlik Buluşmaları" kapsamında 81 ilimizden gelen  öğrencilerimizi taşıyan otobüsün Gülşehir’de kaza yapması sonucu yaralanan öğrenci kardeşlerimize geçmiş olsun. Çok şükür ki can kaybı yaşanmadı, durumu ağır olan yaralımız yok; gençlerimizin yanındayız." dedi.

Yaralıların durumlarının iyi olduğu ve hastanede alınan ifadelerinin ardından çoğunun taburcu edildikleri belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.