banner461

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Kurulu Yapıldı

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malül Gazileri Derneğinin olağan genel kurulu yapıldı.

banner15
Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Kurulu Yapıldı
27 Mart 2021 Cumartesi 15:18

banner517
banner134

Nevşehir Vatan Şehitleri ve Malül Gazileri Derneğinin olağan genel kurulu yapıldı. Mevcut Dernek Başkanı Ramazan Çiftçi, tek liste ile girdiği seçimde güven tazeledi.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneğinin Olağan Genel Kurulunda Ramazan Çiftçi tek aday olarak Dernek Başkanlığı görevine yeniden seçildi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında kısıtlı sayıtla kişinin davet edildiği Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Kuruluna STK temsilcileri, Şehit aileleri ve gazilerimiz katıldı.

Ramazan Çiftçi yeniden başkan...  

Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan olağan genel kurulda konuşan Başkan Ramazan Çiftçi, kimsenin şehit aileleri ve gazileri arasına nifak sokmaya çalışmamasını istedi.  

Derneğin 2017 - 2021 yılları arasındaki bütçe ve faaliyet raporlarının da ibraz edildiği genel kurulda yeniden dernek başkanlığına seçilen Başkan Çiftçi, "Nevşehir Şehit aileleri ve Malül Gazileri Derneği olarak biz başka illere gittiğimizde 5 otobüs ve uçaklar dolusu gidiyoruz. Ancak bölgemiz bir turizm bölgesi. Buraya gelen Şehit aileleri dernekleri 1 ya da 2 otobüsle geliyor. Bu durum bizim birlik ve beraberliğimizi de gösteriyor. Bu nedenle ben hepinize teşekkür ediyorum. Ben Gazi bir Polis memuru olarak gazi ünvanımı aldım.

Dernek Başkanlığım süresince sizlerin verdiği görevi ve itibarımı sarsacak, leke getirecek hir bir işin olmamaya çalıştım. Şehit Ailelerimizin ve Gazilerimizin arasına nifak sokmayın diye seslenmek istiyorum. Bu ilde ayrımcılık yaptırmayın, yapmayın.

Buradan Nevşehir Valimiz Sayın İnci Sezer Becel'e teşekkür etmek istiyorum. Göreve geldiği ilk günden bugüne kadar Şehit ailelerimize ve gazilerimize gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

Şehit Aileleri ve gazilerinin arasına nifak sokmaya çalışan bürokratlar lütfen elinizi buralardan çekin. Bizim şehit mezarlarımız burada. Anne ve babalarımızın mezarları burada. Biz burada kalıcıyız. Biz kumuz, siz selsiniz.

Çiftci; "Kum kalır sel gider..."

Kum kalır, sel gider. Siz değerli şehit aileleri ve gazilerimizden de bir isteğim var. Kişisel olarak benimle ilgili bir sıkıntınız olabilir ancak gazi olarak herkes bu ünvana saygı gösterecek. Dernek olarak bundan sonra daha aktif, birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Bundan sonra sizlerden gelen talepleri şifai olarak değil, yazılı olarak ileteceğim.

Biz bir olacağız ve bizim aramıza nifak sokmaya çalışanlara Allah'ın izniyle fırsat vermeyeceğiz. Şehit aileleri ve gazileri derneği dilenci derneği değil. Parayla haşır neşir olacak bir dernek değil. Bu derneği kimse iş adamlarının kirli paralarıyla terbiye etmeye kalkmasın. Biz hiç bir iş adamının boynunun altına girmedik, girmeyeceğiz. Biz devletin emrindeyiz.

Biz Cumhurbaşkanının emrindeyiz. Kimsenin emrine, buyruğuna girmeyeceğiz. Tüm siyasi partilere sesleniyorum. Buyurun gelin kapımız herkese açık. Gelin derdimizi dinleyin istişare edelim. Bizi kimse çeşitli spekülasyonlarla terbiye etmeye kalkmasın. Benim bulunduğum makamda tüm şehit ailelerimizin ve gazilerimizin emeği var. Benim hakkımda olumsuz ne bilgi olan varsa Cumhuriyet Savcılığı orada gidip oraya verecek. Benim şerefim, haysiyetim var. Benim şerefimle, haysiyetimle kimse oynamaya kalkmasın.  

Bu konuda hukuki mücadelemi sonuna kadar yürüteceğim. Şehit ailelerinin ve gazilerinin arasına kim nifak sokmak istiyorsa bu vebal onlara ömür boyu yeter" ifadelerinde bulundu.  

Başkan Çiftçi'nin yönetiminde; Mehmet Ateş, Hüseyin Coruk, Serdar Tosun, İsmail Poyraz, Ahmet Develi, Cemil Özer, Abdullah Deri, Nurullah Gökmen, Ercan Durmaz, Murat Çelik, Ahmet Yazgan, Emine Öztürk ve Gülhan Çağlar isimleri yer aldı.  

Konuşmalardan sonra faaliyet raporunun okundu ve 3. Genel Kurul toplantısı programına geçildi.

Ramazan Çiftci Kimdir?

1975 yılında Gülşehir’de doğdu.  İlkokulu Oğulkaya Köyünde, Ortaokulu Gülşehir’de, Liseyi Nevşehir Lisesinde, Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Memuriyete 1994 yılında başlayarak 13 yıl emniyet hizmetleri sınıfında çalıştı. 2011-2014 yılları arasında TOKİ Emlak Yönetim Hizmetleri Nevşehir Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesinde, 2014 yılında Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde Şehit ve Gazi Birim Sorumlusu ve Belediye Kent Konseyi yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Dernek Başkanlığı görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 kız çocuğu babası.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.