banner461

Nevşehirli Berberlerin Yoğun Bayram Mesaisi  

Ramazan Bayramına artık sayılı saatler kalırken, kuaför ve berberleri yoğun mesai bekliyor.

banner15
Nevşehirli Berberlerin Yoğun Bayram Mesaisi  
01 Mayıs 2022 Pazar 16:16

banner517
banner134

Hemen hemen her bayram döneminde olduğu gibi erkek berberlerinde bu bayramda büyük bir yoğunluk yaşandı.  

Yaklaşık bir haftadır Ramazan Bayramı öncesinde saç tıraşı olmaya gelenlerin sayısında ciddi bir artış ile karşı karşıya kalan erkek berberleri müşterilerine yetişebilmek için iftardan sonra da hizmet vermeye başladılar.  

Nevşehir Esentepe mahallesinde erkek kuaförlük mesleği ile uğraşan Berber Murat Uysal, “Bayram nedeniyle bir haftadır yoğunluk yaşıyoruz. Müşterilerimiz randevu alıyorlar. Gece geç saatlerde eve gidiyoruz. Bugün de bayram arifesi olduğu için vatandaşlar güzel görünmek için traş olmaya geliyor. Bugün sabaha kadar çalışacağız. 20 gündür işlerimiz düşmüştü ama bu bir haftadır işlerimiz daha iyi oldu. Bayram akşamı olduğu için bugün çok yoğunluk var.” dedi.

11 ayın sultanı Ramazan ayının sona ermesiyle birlikte vatandaşlara Ramazan Bayramı öncesinde berberlere adeta akın etti.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de vatandaşlar Ramazan Bayramı hazırlığına başladı. Nevşehir’de bayram yoğunluğu fazlasıyla yaşanırken berberlerin ise bayram mesaileri sabahın ilk saatlerinden itibaren başladı. Berberler yoğunluktan dolayı son derece mutlu olurken vatandaşlar ise saatlerce traş olabilmek için sıra bekliyorlar.

Nevşehir’de erkek kuaförlüğü yapan Eyüp Aksoy da, vatandaşların traş olmak için son günü beklediklerini ama bundan dolayı yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını ifade etti.

Berber ustaları Adem Yüzügüldü ise, Bayrama saatler kala yoğunluğun başladığını ve Bayram namazına kadar yoğunluğun devam edeceğini belirtti.

Ramazan Bayramı öncesinde traş olmak için bir saat boyunca sıra beklediğini ifade eden Nevşehirli bir vatandaş ise, “Yıllardır bizim çocukluğumuzdan beri alışkanlık arefe günü traş olmak. Ramazan bayramlarına hazırlıklarımız bu şekilde devam ediyor. Yaklaşık bir saatten beri sıra bekliyorum akşam üzeri olsa daha fazla beklerdik” dedi.


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.