banner461

Nevşehirli öğrenciler harçlıkları ile Afrika'da su kuyusu açacak ...

Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri kumbaralarında biriktirdikleri parayı Afrika’da su kuyusu açmak için bir araya getirdi.

banner15
Nevşehirli öğrenciler harçlıkları ile Afrika'da su kuyusu açacak ...
14 Ocak 2021 Perşembe 14:31

banner143
banner134

Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, öğretmenleri ve ailelerinin desteği ile “Susuz Yüreklere Can” sloganıyla maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken Afrika’da su kuyusu ve vakıf çeşmesi açtırmak için kampanya başlattılar.

Öğrenciler, Afrika'da susuzluk çeken din kardeşlerimiz için kumbaralarında biriktirdikleri paraları Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışladılar.

Nevşehir RTE Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Veli Sağır tarafından su kuyusu için toplanan 6 Bin 600 tl, Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şube Başkanı ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya' ya teslim edildi.

İmam Hatip Lisesi Müdürü Sağır, Afrika başta olmak üzere dünyanın birçok noktasında temiz içme suyu bulma sıkıntısı yaşayan insanlara bir nebze de olsa yardımcı olabilmek adına okul genelinde “Susuz Yüreklere Can” sloganıyla kampanya başlattıklarını belirtti. Öğrenci velilerinin de kampanyaya destek verdiğini ifade eden Sağır, öğrencilerimizle birlikte topladığımız bu miktarı Afrika'da su kuyusu açılması için Türkiye Diyanet Vakfı'na bağışlayarak binlerce kilometre uzakta yaşayan ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatma fırsatına sahip olduk. Projenin yürütülmesinde emeği geçen başta idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize destekleri için çok teşekkür ederiz." dedi.

Sosyal yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla toplumsal farkındalık ve duyarlılık oluşturma ve büyüklere örnek olma açısından öğrencilerin Afrika’daki muhtaç din kardeşlerimize yardım eli uzatmalarının çok anlamlı olduğunu ifade eden Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şube Başkanı ve İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, toplanan paraların Türkiye Diyanet Vakfı Nevşehir Şubesi tarafından düzenlenen makbuzlarını teslim ederek önderlik yapan öğretmen ve öğrencilere bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.