banner461

Ortahisar antika panayırı antikaseverleri buluşturuyor

Nevşehir'de antika meraklısı satıcılar ve antika sevenler bu hafta sonu Ortahisar kasabasında kurulan Antika Pazarı'nda buluşuyor.

banner15
Ortahisar antika panayırı antikaseverleri buluşturuyor
21 Eylül 2021 Salı 17:47

banner517
banner134

Alıcının da satıcının da merakla beklediği antika pazarı bu hafta sonu Ortahisar kasabasında kurulacak.

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş; "Pandemi kurallarına uygun şekilde, ay sonunda düzenleyeceğimiz Antika Panayırımıza tüm hemşehrilerimizi ve misafirlerimizi bekleriz…" dedi.

Her hafta sonunda Uçhisar, Göreme, Avanos ve Ortahisar da sırayla düzenlenen antika panayırı yöre halkından büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Bu kapsamda bugün Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar kasabasında 26 Eylül Pazar günü antika meraklılarına özel Antika Panarıyı kuruluyor. 

Ortahisar kasabasında kurulacak olan Antika Panarıyında çok sayıda eski para, saat, eski zaman telefonları, kapı kilitleri, bıçak, kama ve kılıçlar, tahıl öğütmede kullanılan çeşitli taş eşyalar, gaz lambaları, daktilolar, radyolar, plaklar, bakır kaplar, sandıklar gibi pek çok farklı objenin alım ve satımı yapılıyor. 

Ortahisar'da Antika Panayırını görme fırsatı bulanlar, eski eşyalardan gelen huzuru, merakı, geçmişe ait olan değerlerin izlerini keşfedecekler.

Panayır, sabah saat: 09.00 da başlayıp akşam saatlerine kadar devam edecektir.

Unutmayın her ayın 4. Pazar günü tüm antika severleri Ortahisar kasabamıza bekleriz...

26 Eylül 2021 Pazar Ortahisar Park Cafe Önü

28 Kasım 2021 Pazar Ortahisar Park Cafe Önü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.