banner461

Özel İdare Ekipleri Nevşehir'in Dört Bir Yanında Çalışıyor

Nevşehir İl Özel İdare  ekipleri hafta içi hafta sonu demeden aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

banner15
Özel İdare Ekipleri Nevşehir'in Dört Bir Yanında Çalışıyor
06 Nisan 2021 Salı 11:15

banner517
banner134

Nevşehir İl Özel İdare  ekipleri hafta içi hafta sonu demeden aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

İl Özel İdare Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince;

  • Kozaklı ilçesine bağlı Karahasanlı Köyümüzün içme suyunun elektrik arızası için 12 volt tam otomatik şamandıra seti, 12 volt zaman saati ve 50 metre CAT 6 kablosu takılmıştır. 
  • İlimiz Merkez ilçesine bağlı İcik Köyümüze içme suyunun elektrik arızası için 7.5 kva’lık kondansatör, 12 volt zaman saati takılmıştır. 
  • Acıgöl ilçesine bağlı Topaç köyümüze içme suyunun elektrik arızası için 3TF47 kontaktör, 12 volt zaman saati, 12 volt GSM ile çalışan şamandıra seti ve 12 volt 7 amper akü takılmıştır. 
  • Avanos ilçesine bağlı Mahmatlar köyümüzde meydana gelen içme suyu arızası ekiplerimizin özverili çalışmaları sayesinde giderilmiştir.

İl Özel İdare Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince;

  • Kozaklı ilçesine bağlı Abdi,  Hacıbektaş ilçesine bağlı Sadık ve karaburna köylerine Güneş Enerjisi Santrali (GES) Projesi için zemin düzeltme işleri yapılmıştır.
  • Gülşehir ilçesine bağlı Yeşilöz – Avanos ilçesine bağlı Ayhanlar Köylerimiz arası kumlama çalışmaları devam etmektedir.
  • İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ekiplerinin kontrolörlüğünde, Hacıbektaş ilçesine bağlı Hasanlar köyümüzdeki enkazlar kaldırılmıştır.
  • 11 Nisan 2021 tarihinde Kapadokya’dan başlayacak olan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için; Bisiklet turu güzergahı boyunca yol bakım çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Bu kapsamda; Çavuşin  - Zelve – Göreme arası kasis sökme ve yenileme çalışmaları yapılmış olup, Uçhisar - Çavuşin - Göreme arasında ise yama çalışmaları devam etmektedir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.