banner461

Parklar İçerisinde kaçak yapılar yıkılıyor

Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Temiz Şehir Nevşehir’ kampanyası çerçevesinde görüntü ve çevre kirliliği ile mücadele sürüyor.

banner15
Parklar İçerisinde kaçak yapılar yıkılıyor
30 Ekim 2019 Çarşamba 15:01

banner134

Nevşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Temiz Şehir Nevşehir’ kampanyası çerçevesinde görüntü ve çevre kirliliği ile mücadele sürüyor. Belediye ekipleri bu kapsamda Nevşehir 2000 Evler Mahallesi’nde bulunan Belyap Parkı içerisindeki görüntü kirliliğine neden olan çirkin yapıların yıkımını gerçekleştirdi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın talimatıyla bir yandan kent merkezindeki temizlik çalışmalarını yoğunlaştıran ve bir yandan da adeta görüntü ve çevre kirliliğine savaş açan Nevşehir Belediyesi, vatandaşların yoğun olarak kullandıkları parklardaki çirkin yapılara müsaade etmiyor. Belediye ekipleri son olarak 2000 Evler Mahallesi’nde üniversite yakınlarında bulunan Belyap Parkı içerisinde işletmecisi tarafından izinsiz olarak yapılan ve vatandaşları tedirgin eden derme çatma yapının yıkımını sağladı.

Zaman zaman mahalle sakinlerinin ve parkı ziyaret eden vatandaşların da şikayetine konu olan söz konusu yapının kaldırılması ile birlikte park içerisinde yeniden bir çevre düzenleme çalışması yapılacağı bildirildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.