banner461

Rektör Aktekin, Yurt Dışında ki Bursiyerlerle Telekonferans Yöntemiyle Görüştü

Rektör Aktekin Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Gören Bursiyerlerle Telekonferans Yöntemiyle Görüştü

banner15
Rektör Aktekin, Yurt Dışında ki Bursiyerlerle Telekonferans Yöntemiyle Görüştü
19 Temmuz 2020 Pazar 14:34

banner517
banner134

Rektör Aktekin Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Gören Bursiyerlerle Telekonferans Yöntemiyle Görüştü

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin,  yurt dışında farklı alanlarda NEVÜ adına öğrenim gören Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bursiyerleriyle görüştü.

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Rusya, İngiltere, Ürdün, ABD, Kanada, Almanya ve Filipinler’de 1416 sayılı kanun kapsamında burslu olarak öğrenim gören ve yurda dönüşlerinde NEVÜ’de akademisyen olarak görev yapacak 25 doktora öğrencisiyle telekonferans yönetimiyle bir araya geldi.

Devletin ülkenin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılama adına özellikle yurt dışında öğrenim gören öğrencilere sağlamış olduğu imkânlara değinen Rektör Aktekin, kendisinin de bu kapsamdaki bursla İngiltere'de yüksek lisans ve doktora yaptığını belirterek yurtdışındaki çeşitli tecrübelerini paylaştı. 

Kendilerine sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirerek alanlarında uzmanlaşmaları ve yurtdışında edindikleri deneyimleri Türkiye'ye aktarmaları konusunda çeşitli tavsiyelerde bulunan ve bursiyerlerin istek ve taleplerini dinleyen Rektör Aktekin’e teşekkür eden öğrenciler ise ülkelerini ve NEVÜ’yü yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeye büyük önem gösterdiklerini belirterek, eğitimlerini tamamlayarak bir an önce ülkelerine hizmet etmek istediklerini ifade ettiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.