banner461

Sel felaketinin ardından Nevşehir'de yaralar sarılıyor

Nevşehir il genelinde etkili olan sağanak yağışların sele yol açtığı ve büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği yaralar sarılmaya başlandı.

banner15
Sel felaketinin ardından Nevşehir'de yaralar sarılıyor
18 Haziran 2019 Salı 23:07

banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz ve Yücel Menekşe, zarara uğrayan belde ve köyler için Nevşehir Valiliği ve İl Özel İdaresi ekipleri ile sürekli görüşerek çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.

Nevşehir Milletvekilleri Açıkgöz ve Menekşe yaptıkları açıklamalarında vatandaşların zararlarının en kısa sürede karşılanacağını söylediler.

Nevşehir'in Derinkuyu, Gülşehir, Avanos ilçeleri, Yazıhüyük, Kaymaklı, Kalaba ve Çalış beldeleri ile Mazı, Özyayla, Şahinefendi, Güneyce, İcik, Çakıllı, Mahmat köylerinde etkili olan şiddetli sağanak yağışlar sebebiyle ekili tarım arazilerini su basmış, dereleri taşırmış ve baskınlar meydana gelmişti.

İl Özel İdaresi ve Belediyeler Teyakkuzda...

Nevşehir'de Sel nedeniyle çok sayıda ev ahır, bahçe ve iş yerini su basarken, bazı köylerde hayvanlar telef oldu. Yaşanan sel felaketinin ardından durumu gören vatandaşlar, jandarma ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye, AFAD, jandarma, belediyesi ve İl Özel idare ekipleri sevk edildi. Su tahliye çalışmaları tüm hızıyla sürerken akşam saatlerine doğru yağmur sakinledi ve sel suları çekildi. Bir çok mahsul telef oldu... Hasar tesbit çalışmalarına başlanıldı.

Sel felaketinin ardından yetkililer gece geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürerek vatandaşların yaralarını yavaş yavaş sarmaya başladı.

Gülşehir Belediyesi, Derinkuyu Belediyesi, Ürgüp Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Çalış Belediyesi, Kaymaklı Belediyesi ve Yazıhüyük Belediyesinde çalışmalar aralıksız sürüyor...

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk sel felekaetinin ardından mazı köyünde incelemelerde bulundu. Başkan Aktürk: " Ürgüp’e gelir gelmez Mazı Köyü’müzde yaşanan sel felaketini incelemek üzere harekete geçtik ve yerinde tespitlerde bulunduk. Belediyemizin tüm imkanlarıyla halkımızın yanındayız. Allah afetlerden tüm milletimizi korusun" dedi.

Ortahisar Belediye Başkanı Mustafa Ateş; "Derinkuyu'ya bağlı Güneyce(kellah)Köyünde, şiddetli yağışın neden olduğu taşkınlar sebebiyle, Belediyemize ait ekipler, su tahliye çalışmalarına devam etmektedir. Güneyceli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" dedi.

Gülşehir Belediye ekipleride selin ardından bozulan yollarda çalışmalarını sürdürüyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.