banner461

Son başvuru tarihi 30 Ekim

Ahiler Kalkınma Ajansı, yürütmekte olduğu 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla ilana çıktı.

banner15
Son başvuru tarihi 30 Ekim
29 Ekim 2016 Cumartesi 12:46

banner517
banner134
Ahiler Kalkınma Ajansı, yürütmekte olduğu 2016 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında uygun proje başvurularının kendisine sunulması amacıyla ilana çıktı.
Söz konusu program hakkında detaylı bilgi, Başvuru Rehberi ve eklerinin tamamıwww.ahika.gov.tr  internet sitesinden temin edilebilir. Program kapsamında kullandırılacak destek miktarı toplam 400 bin TL. 
Bölgedeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak amacı güdülüyor.
Yerel yönetimlerin başta planlama çalışmaları ile bölge plan ve programlarını uygulayıcı veya yerel kalkınma kapasitelerini artırıcı faaliyetlerinin desteklenmesi, Diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ve bölgedeki sivil toplum kuruluşlarının yerel ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunabilecek çalışmalarına destek sağlanması hedefleniyor.
Teknik desteğin Ajans’a toplam maliyeti (KDV dahil) 15.000 TL’yi aşamaz. Ajans tarafından sağlanacak teknik destek, sadece uzman teminini ve uzmanların yol ve konaklama giderlerini kapsar. Destek oranı yüzde yüzdür.
Kimler Başvurabilir?
Yerel yönetimler, Kamu kurum ve kuruluşları, Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, Sivil toplum kuruluşları, Organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri,
Kar amacı gütmeyen birlikler ve kooperatifler. 
Programın Başvuru Dönemi:
Eylül-Ekim Dönemi                  :Son başvuru günü; 31.10.2016, saat; 17:00
Kasım-Aralık Dönemi              :Son başvuru günü; 30.12.2016, saat; 17:00
Başvuruların alınması için son tarihler her bir dönem için ayrı ayrı tanımlandı.

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.